Przejdź do treści

W przyszłym tygodniu wracają do gry

Sport, 16 kwietnia 2021 08:43

Małopolski Związek Piłki Nożnej poinformował o planowanym powrocie do rozgrywek ligowych (od IV ligi do klasy C) w weekend 24-25 kwietnia. Wcześniej, bo już 21 kwietnia, rozegrana zostanie 1/8 finału Pucharu Polski z udziałem Beskidu Andrychów.

Pomimo niejednoznacznego brzmienia opublikowanego dzisiaj Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 15 kwietnia 2021 r., większość interpretacji prawnych potwierdza, że oprócz wznowienia współzawodnictwa dzieci i młodzieży na wszystkich szczeblach, możliwy jest także powrót piłki seniorskiej na obiekty sportowe, co pozwala na wznowienie rozgrywek seniorskich w reżimie sanitarnym. Ostateczne decyzje zapadną w poniedziałek 19 bm. na posiedzeniu Prezydium Zarządu MZPN – czytamy na mzpnkrakow.pl.

Związkowi działacze mają wtedy podjąć decyzje dotyczące terminarza oraz procedury organizacji meczów w reżimie sanitarnym. Rozgrywki mają potrwać do 30 czerwca, ale nie jest wykluczone ich przedłużenie do połowy lipca.

Tymczasem na 21 kwietnia zaplanowano 1/8 finału Pucharu Polski na szczeblu województwa małopolskiego. Beskid Andrychów zmierzy się na wyjeździe z Koroną Niedzieliska, występującą na co dzień w Keeza Klasie A Brzesko.

gs, źródło: mzpnkrakow.pl

Podziel się
Skip to content