Przejdź do treści

W niedzielę będziemy mieli… nowego burmistrza

Informacje, 22 czerwca 2022 16:47

Piotr Szatan zostanie burmistrzem Andrychowa na czas Bajkolandii. To on wygrał konkurs na ten zaszczytny tytuł „Małego Burmistrza”, pisząc najlepszą pocztówkę pod tytułem „Pozdrowienia z Andrychowa”, zorganizowany przez Urząd Miejski i Miejską Bibliotekę Publiczną.

Po dwóch latach pandemicznej przerwy powróciła Bajkolandia – święto dla dzieci – a razem z nią wszystkie jej atrakcje. Jedną z nich był zawsze i tym razem tak było, wybór dziecięcego burmistrza miasta, który na jeden dzień przejmuje władzę w Andrychowie. Startujący w tym konkursie kandydaci mieli w tym roku zadanie pod hasłem: „Pozdrowienia z Andrychowa – konkurs na pocztówkę”, który zorganizowała Miejska Biblioteka Publiczna.

W najbliższą niedzielę (26 czerwca), Piotr Szatan z andrychowskiej „Czwórki” będzie rządził w mieście, a razem z nim jego dwoje zastępców: Julia Ząbek i Emilia Zięba. To oni dzisiaj spotkali się z burmistrzem Tomaszm Żakiem i odebrali od niego swoje nominacje, ale uroczyste wręcznie kluczy do miasta odbędzie się w niedzielę o godzinie 10.30.

Razem ze zwycięzcami konkursu w spotkaniu wzięli udział pozostali uczestnicy, którym wręczono dyplomy z wyróżnieniami i prezenty. Zrobił to Tomasz Żak i dyrektorka MBP Sylwia Błasiak.

Wyróżnienia otrzymali: Maja Łysoń, Lena Hajduk, Igor Chachuła, Natalia Kiszczak, Sandra Kierpiec, Julia Bałys, Milena Mikołajek, Natasza Serwin, Igor Kwak, Wojciech Kłobuch, Laura Diac, Maja Żyła, Justyna Kuś, Lena Majewska, Barbara Rupik, Aleksandra Mikołajek, Emilia Błachut, Maja Borkała, Paweł Polak, Małgorzata Smolarek, Lena Korolczuk, Krzysztof Szwed, Nikola Smolec, Wiktoria Karcz, Emilia Sztafińska, Filip Fajfer, Tobiasz Kolber, Emilia Styła, Julia Fajfer, Aleksandra Sikora, Zofia Jończy, Kinga Komendera.

Poniżej publikujemy pełny program Bajkolandii.

n

Podziel się
Skip to content