Przejdź do treści

W czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwą kierującą

Informacje, 27 października 2023 11:36

Sierżant sztabowy Witold Stefańczyk z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Komisariatu Policji w Chełmku, w czasie wolnym od służby, podjął interwencję wobec nietrzeźwej kierującej.

Do zdarzenia doszło w piątek (20.10.2023) wieczorem przed jednym ze sklepów na terenie Oświęcimia. Na parkingu sklepowym policjant zauważył wjeżdżający slalomem samochód marki Fiat, którym podróżowały dwie kobiety. Podejrzewając, że kierująca może znajdować się pod wpływem alkoholu, policjant podszedł do fiata. Wyczuwając od kobiety woń alkoholu poinformował ją o zatrzymaniu, po czym wyjął kluczyki ze stacyjki. Nietrzeźwa zareagowała agresją. Wysiadła z pojazdu, a następnie zaczęła bić i szarpać funkcjonariusza za ubranie, a także znieważać i grozić mu. Szybko została jednak obezwładniona. Na miejsce został wezwany policyjny patrol, który przejął nietrzeźwą. 49-letnia mieszkanka Oświęcimia trafiła do komendy Policji. Badanie jej stanu trzeźwości wykazało 2,1 promila alkoholu.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 3, zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi, a także wysoka kara grzywny. Za naruszenie nietykalności funkcjonariusza grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat, z kolei za znieważenie grozi kara do 1 roku

pozbawienia wolności.

Źródło: KPP w Oświęcimiu

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content