Uroczyste otwarcie tej nietuzinkowej konstrukcji, mierzącej 32,5 metra, stało się okazją dla wszystkich zgromadzonych na szczycie Pańskiej Góry, by samodzielnie wejść na platformę widokową i podziwiać piękną panoramę Beskidu Małego, Andrychowa oraz okolicznych i nieco bardziej odległych miejscowości, np. Zator, Jaworzno czy Brzeszcze. Trzeba przyznać, że pogoda tego dnia okazała się wyjątkowo łaskawa i zapewniła doskonałą widoczność we wszystkich kierunkach. Chętnych do wyjścia nie brakowało i przez moment utworzyła się na dole niewielka kolejka, gdyż na obiekcie może przebywać jednorazowo maksymalnie 30 osób.
W ceremonii otwarcia wzięli udział m.in. Wicestarosta Wadowicki Wojciech Polak, Wiceburmistrz Andrychowa Aleksander Kasperek i Sekretarz Gminy Andrychów Agnieszka Perończyk – Adamek. Przybyli także radni Gminy Andrychów, a także przedstawiciele wykonawcy wieży.
Od dziś każdy może całkowicie za darmo wspiąć się po 154 schodach tej konstrukcji (której budowa pochłonęła 1,5 mln zł, w 95% pochodzących ze środków zewnętrznych) i zobaczyć „nasze strony” z zupełnie innej perspektywy. Uprzednio jednak trzeba zdobyć szczyt Pańskiej Góry, wznoszący się na 432 m n.p.m.
W naszej gminie pięknych widoków nie brakuje, lecz każdy nowy punkt obserwacyjny jest bardzo cenny – dlatego warto się tam wybrać.
kr fot. Kajetan Rusinek








































