Przejdź do treści

Uwaga na oszustów oferujących fałszywe bilety na imprezy masowe

Informacje, 07 września 2023 11:30

Oszuści wciąż wymyślają nowe sposoby, by jak najmniejszym kosztem zdobyć nasze pieniądze...

policja Oświęcim Speed

Pod koniec sierpnia br. do Komisariatu Policji w Brzeszczach zgłosiła się 41-letnia mieszkanka gminy Brzeszcze, która powiadomiła, że została oszukana. W czerwcu br. na jednym z portali społecznościowych znalazła ogłoszenie, w którym osoba prywatna oferowała do sprzedaży bilety na koncert na który ona chciała się wybrać razem ze znajomymi. Kobieta skontaktowała się z ogłoszeniodawcą, który przesłał jej skan biletów oraz skan rzekomej transakcji, podczas której zakupił te bilety za pośrednictwem oficjalnej strony organizatora koncertu. W związku z tym kobieta przelała 1000 złotych na wskazane przez sprzedającego konto. Kiedy w sierpniu wspólnie ze znajomymi wybrali się na koncert do Żywca, podczas sprawdzania biletów okazało się, że wejściówki są fałszywe, a kody kreskowe znajdujące się na bilecie nie figurują w systemie.

Wczoraj (6.09.2023) do oświęcimskiej komendy Policji zgłosiła się 23-letnia mieszkanka Osieka. Kobieta w podobny sposób zakupiła cztery bilety na imprezę sportową, która w połowie września miała odbyć się w Warszawie. Po otrzymaniu skanów biletów kobieta przelała 950 zł na konto podane przez sprzedającą. Po kilku dniach osieczanka chciała odsprzedać jeden z biletów, więc skontaktowała się z firmą prowadzącą sprzedaż biletów, gdzie dowiedziała się, że jej wejściówki są ”fejkowe”.

Policjanci apelują o ostrożność przy transakcjach internetowych. Kupując bilety na różnego rodzaju wydarzenia sportowe lub kulturalne najbezpieczniej jest dokonywać zakupu za pośrednictwem podmiotów uprawnionych do sprzedaży oraz dystrybucji biletów.

Źródło: KPP w Oświęcimiu

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content