Przejdź do treści

Uroczystości Bożego Ciała w andrychowskim dekanacie

Informacje, 06 czerwca 2023 12:47

W czwartek, 8 czerwca, Kościół katolicki czci Jezusa Chrystusa w Najświętszym Sakramencie. To inaczej Boże Ciało. Z tej okazji odbędą się tradycyjne procesje, oczywiście również w parafiach gminy Andrychów i dekanatu.

Kościół Św. Stanisława w Andrychowie

U świętego Macieja w Rynku uroczyste nabożeństwo zaplanowano na godz. 10.00, przy ołtarzu polowym na przykościelnym parkingu. Następnie wyruszy procesja do kolejnych ołtarzy w kierunku ul. Floriańskiej, 1 Maja i przed kościół.

W parafii Św. Stanisława na osiedlu uroczystości główne rozpoczną się o 10.30 i będą połączone z mszą prymicyjną ks. Michała Juraszczyka. Trasa procesji przebiegać będzie ulicami Starowiejską, Górską i przez Kuwik. Oprawę muzyczną zapewni orkiestra „Andropol”.

W sanktuarium w Inwałdzie przewidziano mszę główną na godz. 9.00. Wierni przejdą ulicami Radosną, Wiejską, Miłą i Wadowicką.

Uroczysta procesja w Roczynach wyruszy po nabożeństwie, które rozpocznie się o godz. 11.00. Trasa będzie przebiegać tradycyjnie już ulicami Księdza Jana Nowaka oraz Bielską.

Po mszy o godz. 9.30 odbędzie się procesja w Rzykach. Ołtarze powstaną głównie na osiedlu Młocki Dolne.

Boże Ciało w Sułkowicach-Bolęcinie rozpocznie się od procesji zaplanowanej na godz. 8.00. Dopiero po niej przewidziano mszę (ok. godz. 9.00).

Parafianie z Sułkowic-Łęgu wyruszą na procesję po mszy, która rozpocznie się o godz. 10.00. Trasę wyznaczono ulicami Kościelną, Beskidzką i Turystyczną.

Na 10.00 wyznaczono mszę główną w Zagórniku. Po niej odbędzie się procesja fragmentem ulicy Księdza Solakiewicza w dół, a ołtarze powstaną przy Łąkowej, przy skręcie na cmentarz, przy ul Pod Groniem oraz przy starej kaplicy..

Warto dodać, iż w Parafii Św. Macieja w Andrychowie i w Parafii w Roczynach oprawę muzyczną zapewni Orkiestra Dęta OSP w Roczynach.

Zebrał: jd Fot. Archiwum „Nowin Andrychowskich”

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content