Przejdź do treści

Upojony alkoholem zasnął za kierownicą

Informacje, 17 marca 2022 10:09

Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Zatorze zatrzymali 49 – letniego mieszkańca Zatora podejrzanego o jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości. Przestępstwo wyszło na jaw dzięki reakcji jednego z kierowców.

Zator 3 promile

Do zdarzenia doszło w nocy z 15/16 marca 2022. Tuż po godzinie 21 operator numeru alarmowego 112 otrzymał zgłoszenie dotyczące samochodu marki Seat zaparkowanego na środku ulicy Zamkowej w Zatorze. Z relacji zgłaszającego wynikało również, że mężczyzna siedzący za kierownicą zasnął w wyniku upojenia alkoholowego. Najbliżej miejsca zdarzenia byli dzielnicowi z zatorskiego komisariatu Policji. Funkcjonariusze natychmiast udali się we wskazane miejsce. Kiedy mundurowi przebudzili śpiącego kierowcę okazało się że jest to 49–letni mieszkaniec Zatora.

Badanie jego stanu trzeźwości wykazało aż 3 promile alkoholu. W związku z powyższym mężczyzna został zatrzymany i trafił do pomieszczeń dla zatrzymanych oświęcimskiej komendy Policji. Wczoraj mężczyźnie został przedstawiony zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz kierowania oraz wysoka grzywna.

Podziękowania za prawidłową reakcję należą się panu Tomaszowi z gminy Zator. Mężczyzna widząc nietrzeźwego kierowcę i zagrożenie, które stworzył jednym telefonem na numer alarmowy 112 wykazał się troską o bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Apelujemy do kierowców, aby nigdy nie wsiadali za kierownicę po spożyciu alkoholu czy narkotyków. Osoby postronne, które widzą, że za kierownicę wsiada pijany kierowca prosimy o natychmiastową reakcję i uniemożliwienie jazdy nietrzeźwemu lub też przekazanie informacji o zagrożeniu telefonicznie pod numer alarmowy 112.

Źródło: KPP w Oświęcimiu

Podziel się
Skip to content