Przejdź do treści

Upały i burze. Synoptycy ostrzegają

Informacje, 06 lipca 2015 11:06

​Upał, burze, deszcze a nawet grad – synoptycy ostrzegają przed zmianami w pogodzie. Takie anomalie nad naszym regionem mogą wystąpić dzisiaj (poniedziałek 6 lipca), między 14.00 a 20.00. Ostrzeżenie wydał Wydział Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obronnych Starostwa Powiatowego w Wadowicach i Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie.

Podziel się

Wydział Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obronnych Starostwa Powiatowego w Wadowicach informuje o możliwości wystąpienia burz na terenie województwa małopolskiego od godz. 14:00 dnia 06.07.2015 r. do godz. 20:00 dnia 06.07.2015 r. Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 10 mm do 20 mm, lokalnie około 25 mm oraz porywami wiatru do 75 km/h. Lokalnie mogą wystąpić opady gradu.

IMGW-PIB Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie
Skutki: Przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować szkody materialne, możliwe zagrożenie życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej. Należy pamiętać, że jeżeli zostaniemy zaskoczeni przez burzę poza domem najlepiej jest schować się w jakimś budynku. W mieszkaniu trzeba zabezpieczyć okna i usunąć wszystkie przedmioty z balkonów i parapetów. Starajmy się też unikać parkowania samochodów pod drzewami. Burze mogą powodować lokalne szkody – zalewać piwnice, łamać gałęzie drzew, powodować utrudnienia komunikacyjne i przerwy w dostawach energii elektrycznej.
Więcej informacji na temat jak zachować się podczas burzy oraz gradu można znaleźć na stronie internetowej Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obronnych w zakładce: zasady postępowania podczas zagrożeń.
Wadowice, dnia 06.07.2015 r.

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content