Przejdź do treści

Umowa podpisana! Powstanie rondo u zbiegu Krakowskiej i Białej Drogi

Informacje, 13 lipca 2022 13:14

18 lipca lub dzień później rozpocznie się budowa ronda u zbiegu ulic Krakowskiej i Białej Drogi. W Urzędzie Miejskim podpisano dziś umowę na realizację tej inwestycji.

Jak podkreśla burmistrz Tomasz Żak, z gminnej kasy na ten cel nie zostanie wydana ani złotówka. Urząd Miejski jest jedynie inwestorem, natomiast inwestorem zastępczym wykładającym w całości pieniądze na budowę ronda jest spółka, do której należy pobliska Galeria Andrychów. Władzom miejskim udało się przekonać właścicieli wspomnianej galerii do takiego właśnie rozwiązania. Koszt przedsięwzięcia wynosi około 3,5 mln złotych. –Chcemy rozpocząć prace polegające na przebudowie skrzyżowania na rondo jak najszybciej tak, aby je ukończyć do końca tego roku – powiedział nam Grzegorz Herniczek z firmy zawiadującej galerią. Potwierdza to Franciszek Fryc właściciel spytkowickiej spółki Drog-Bud, wykonawcy zadania. Nazwiska obu panów widnieją pod umową. Gdy prace się rozpoczną, nie powinny jeszcze występować żadne, większe utrudnienia w ruchu, gdyż w pierwszym etapie przewidziano roboty między torami kolejowymi a istniejącym skrzyżowaniem.

Przy podpisywaniu umowy byli obecni jako obserwatorzy i gospodarze spotkania burmistrz Tomasz Żak, radna Ewa Wątroba oraz kierownik Wydziału Inwestycji i Drogownictwa UM Szymon Wnęczak.

jd Fot. Jacek Dyrlaga

Podziel się
Skip to content