Przejdź do treści

Ulice w Roczynach i Sułkowicach do remontu

Informacje, 03 sierpnia 2016 10:56

​465 metrów ulicy Sadowej w Sułkowicach i 512 metrów ulicy Stawowej w Roczynach będą remontowane. Umowę w tej sprawie podpisali w środę 3 sierpnia burmistrz Tomasz Żak, skarbnik gminy Dorota Żywioł i Franciszek Fryc, właściciel Przedsiębiorstwa DROG-BUD ze Spytkowic, firmy odpowiedzialnej za wykonanie prac.

Podziel się

Jeszcze w tym roku będzie robiony remont drogi dojazdowej do gruntów rolnych wzdłuż ul. Sadowej w Sułkowicach-Łęgu. Zakres prac obejmuje roboty ziemne, te związane z elementami odwodnienia, wykonanie warstw podbudowy jezdni, poboczy i zjazdów, wykonanie nawierzchni asfaltowej. Prace mają zakończyć się do końca sierpnia, a koszt zadania to prawie 260 tys. złotych.

W przyszłym roku z kolei będzie remontowana ul. Stawowa w Roczynach na dwóch odcinkach o łącznej długości 512 metrów. Prace mają zakończyć się pod koniec kwietnia 2017 roku. Zakres prac obejmuje wykonanie jezdni, zjazdów, poboczy i urządzeń odwadniających. Koszt zadania to ponad 237 tys. zł. W obu przypadkach wykonawca jest zobowiązany do opracowania projektu organizacji ruchu na czas remontu, oznakowania terenu, organizacji zaplecza, bieżącego wywozu materiałów nieużytecznych z terenu budowy, etc.

Warto przypomnieć, że do tej pory z tegorocznego budżetu wydano na inwestycje w Andrychowie ponad 8 mln złotych. Spore wydatki ponoszone są między innymi na niepozorne, boczne drogi, które jednak stanową dojazd do wielu posesji. (luk)

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content