Aby lepiej zrozumieć złożoność układu krążenia, warto znać jego kluczowe elementy, jakimi (prócz wcześniej wymienionego serca) są tętnice, żyły, naczynia włosowate czy krew. Każdy element odgrywa szczególną rolę w funkcjonowaniu organizmu – nic dziwnego, że wielu lekarzy zwraca uwagę na konieczność wykonywania okresowych badań, które tłustym drukiem określą, w jakiej kondycji jest nasz układ krwionośny. Motywacją dla Polek i Polaków powinien być fakt, że choroby układu krwionośnego są jedną z najczęstszych przyczyn śmierci w kraju.
Prawidłowe krążenie krwi gwarantem zdrowia i pogody ducha
Wśród specjalistów praktykujących zarówno leczenie tradycyjne, jak i alternatywne metody, panuje jednogłośne przekonanie, że prawidłowe krążenie krwi jest kluczowym czynnikiem zdrowia, zarówno w sensie fizycznym, jak i psychicznym. Słabe krążenie przyczynia się do wielu nieprzyjemnych dolegliwości, a także do osłabienia funkcji poznawczych w znacznym stopniu (powodem jest przede wszystkim niedostateczne dotlenienie mózgu). Wśród najczęstszych przyczyn chorób układu krwionośnego wymienia się przewlekły stres, brak aktywności fizycznej czy nieodpowiednia dieta. Współcześnie większość z nas prowadzi siedzący tryb życia – niechętnie uprawiamy sport, zamiast tego woląc spędzać czas na oglądaniu filmów. Aby poprawić krążenie krwi, należy zacząć zmiany od samego siebie i swojego stylu życia. Co to oznacza? Przede wszystkim zmianę rutyny na bardziej aktywną, zaś diety na świadomą. Krew ma bardzo wysoką zawartość wody – dobre nawodnienie organizmu to jeden z najłatwiejszych sposobów na poprawę czy utrzymanie prawidłowego krążenia. Warto zastanowić się nad wdrożeniem do codziennej diety odpowiedniej suplementacji. Wiedza na temat właściwości składników naturalnych i ich wpływu na układ krążenia liczy ponad 5000 lat. Jedną z najstarszych nauk medycznych jest ajurweda.
Jak poprawić krążenie krwi dzięki metodom naturalnym?
Głównym celem ajurwedy jest utrzymanie zdrowia poprzez równowagę ciała, umysłu i duszy – w dążeniu do harmonii powinny wspierać nas produkty pochodzenia roślinnego, których pozytywny wpływ na ludzki organizm udokumentowano naukowo. Choć początkowo wiele osób uznawało ajurwedę za szarlataństwo, od 1979 roku staroindyjskie metody są uznawane przez WHO za medycynę tradycyjną. Nie oznacza to, że należy od razu odrzucić metody konwencjonalne; wręcz przeciwnie. W dążeniu do zdrowia należy zachować balans – jest to możliwe zwłaszcza wtedy, gdy prócz leczenia dolegliwości, będziemy jej też zapobiegać. Jak? Między innymi stosując naturalne mieszanki ziół na poprawę krążenia. Tematem harmonii od lat zajmuje się rodzinna firma DEVA Harmony, pielęgnując wiedzę i praktykę ajurwedyjską. Poszczególne zioła i zawarte w nich naturalne składniki odżywcze często pomagają w utrzymaniu zdrowej kondycji. Stosowane regularnie, wzmacniają organizm i poprawiają samopoczucie. W celu poprawy krążenia krwi, zaleca się stosowanie…czosnku. Surowiec ten pozytywnie wpływa na rozrzedzenie krwi, tym samym poprawiając jej krążenie w całym organizmie. Równie dobry wpływ ma miłorząb japoński, fiołek trójbarwny czy głóg. Więcej o medycynie ajurwedyjskiej i jej stosunku do chorób układu krążenia, możesz dowiedzieć się na devaharmony.com/pl/ziola-na-poprawe-krazenia-krwi/. Produkty pochodzenia naturalnego nie wykazują szkodliwości dla zdrowia człowieka; ich regularne stosowanie wzmacnia organizm, a także uzupełnia brakujące składniki odżywcze. Warto lepiej poznać naturalne metody zapobiegania chorobom – większość ziół na poprawę krążenia możemy posiadać we własnej kuchni!