Przejdź do treści

U sąsiadów: Powiat oświęcimski. Seria kolizji drogowych. Policjanci apelują do kierowców: Zwolnij i zmień styl jazdy na jesienno-zimowy.

Informacje, 30 września 2022 11:02

W ciągu minionej doby warunki na drogach były zmienne. Mgła i opady w znacznym stopniu ograniczyły kierowcom widoczność,  natomiast brak koncentracji za kierownicą oraz nagłe hamowanie na śliskiej nawierzchni doprowadziły do potrącenia pieszego oraz stłuczek.

Wczoraj (29.09.2022) o godzinie 6.30 w Oświęcimiu na przejściu dla pieszych w rejonie skrzyżowania ulicy Zatorskiej z ulicą Paździory kierowca samochodu osobowego marki Fiat potrącił 12-letniego chłopca przechodzącego przez przejście dla pieszych. W wyniku potrącenia małoletni pieszy doznał stłuczenia nogi.

O godzinie 15.40 w Oświęcimiu na ulicy św. Królowej Jadwigi 19-latek kierując samochodem marki Fiat uderzył w tył samochodu marki Opel.

O godzinie 16.20 w Bulowicach na ulicy Bielskiej kierowca samochodu ciężarowego marki DAF najechał na tył samochodu marki Toyota.

O godzinie 19 w Kętach na ulicy Żwirki i Wigury kierujący samochodem marki Volkswagen nie udzielił pierwszeństwa kierowcy samochodu marki Volvo w wyniku czego doszło do zderzenia.

Dziś (30.09.2022) o godzinie 6 w Oświęcimiu na ulicy Kolbego kierujący samochodem marki Fiat na rondzie nie udzielił pierwszeństwa przejazdu kierującej samochodem marki Skoda, w wyniku czego doszło do zderzenia.

O godzinie 7.15 w Oświęcimiu na ulicy Legionów kierowca samochodu marki Volkswagen najechał na tył samochodu marki BMW, który zmniejszał prędkość przed rondem.

O godzinie 9.30 w Zatorze na skrzyżowaniu ulicy Grabskiego z ulicą Bugajską kierowca samochodu dostawczego marki Volkswagen wyjeżdżając z ulicy podporządkowanej nie ustąpił pierwszeństwa kierującemu samochodem marki Dacia w wyniku czego doszło do zderzenia.

Sprawcy kolizji zostali ukarani mandatami oraz punktami karnymi.

Podziękowania za prawidłowe reakcje na zdarzenia

Podziękowania za prawidłową reakcję należą się wszystkim osobom, które widząc zdarzenie drogowe wezwały służby ratunkowe, a także udzieliły pierwszej pomocy uczestnikom. Przypominamy, że aby wezwać służby ratunkowe należy zadzwonić na numer alarmowy 112, następnie operatorowi należy dokładnie podać miejsce oraz rodzaj zdarzenia.

Policjanci apelują. Zmniejsz prędkość i zmień styl jazdy na jesienno-zimowy

Przypominamy, że w okresie jesienno-zimowym ciągle zmieniają się warunki na drodze. Kierowcy chcąc uniknąć kolizji czy wypadku drogowego muszą  zmniejszyć prędkość i dostosować ją do warunków panujących na drodze, tak aby w każdej chwili móc bezpiecznie wyhamować pojazd. 

Policjanci przypominają o obowiązku ustąpienia pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się przed przejściem dla pieszych. Apelują także do kierowców aby dojeżdżając do przejścia dla pieszych zmniejszyli prędkość i zachowali wyjątkową koncentrację. Natomiast do pieszych apelują, aby wchodzili na przejście dopiero w chwili gdy upewnią się, że nic nie nadjeżdża lub samochody z obu stron jedni zatrzymały się. Aby podnieść swoje bezpieczeństwo powinni również pamiętać o zakładaniu elementów odblaskowych.

KPP w Oświęcimiu

Podziel się
Skip to content