Przejdź do treści
Reklama
Reklama

Tylko jedno konsorcjum chętne do rewitalizacji Pałacu Bobrowskich

Informacje, 25 czerwca 2020 10:45

Dziś nastąpiło otwarcie kopert, a właściwie jednej koperty w przetargu na rewitalizację Pałacu Bobrowskich. Zgłosiło się tylko bowiem jedno konsorcjum gotowe podjąć się tego zadania.

Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie i wykonanie zadania realizowanego w formule „zaprojektuj i wybuduj” pn.: „Spotkajmy się w pałacu! – rewitalizacja zabytkowego zespołu pałacowo-parkowego Bobrowskich w Andrychowie”. W zakres zadania wchodzi m.in. wykonanie projektu, uzyskania pozwolenia na budowę i przeprowadzenie rewitalizacji.

Do przetargu zgłosiło się konsorcjum z firmą wiodącą Arco System z Oświęcimia oraz drugą – INTRAVI z Żywca. Władze gminy chciałyby, aby inwestycja została wykonana za maksymalnie za 20 milionów. – Oferta, która wpłynęła opiewa na 24 miliony 413 tysięcy jeden złoty i trzynaście groszy – mówi szef komisji przetargowej a zarazem kierownik Wydziału Inwestycji i Drogownictwa Szymon Wnęczak. – Będzie ona poddana ocenie, będziemy się zastanawiać nad ewentualnym rozstrzygnięciem postępowania. Obecny przy otwarciu wiceburmistrz Mirosław Wasztyl, wyraził zadowolenie, że wpłynęła chociaż jednak oferta, bo sytuacja na rynku tego typu inwestycji nie jest łatwa. Władze gminy będą rozmawiać z Urzędem Marszałkowskim, który zamierza przekazać dofinansowanie na rewitalizację Pałacu Bobrowskich z puli Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego. Zastępca burmistrza zapewnia, że mniej więcej w ciągu miesiąca powinny zapaść decyzje w sprawie oferty przetargowej oraz dalszych losów inwestycji.

jd Fot. Jacek Dyrlaga

Podziel się
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Skip to content