Przejdź do treści

Twoje światła – nasze bezpieczeństwo

Informacje, 21 października 2022 06:21

Od wczoraj (20 października 2022 r.) Policja prowadzi kampanię pn. „Twoje Światła – Nasze Bezpieczeństwo”. Ma ona na celu uświadomienie kierującym wpływu jakości i stanu oświetlenia pojazdów na bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Jesienią dają o sobie znać zagrożenia w ruchu drogowym związane z ograniczoną widocznością. Sprawne, prawidłowo wyregulowane światła pojazdu pozwalają kierującemu wcześniej dostrzec pieszego poruszającego się jezdnią lub poboczem, a także inną przeszkodę znajdująca się na drodze. Jeśli oświetlenie pojazdu jest wadliwe, to w złych warunkach atmosferycznych i przy niedostatecznej widoczności, wzrasta prawdopodobieństwo wypadku drogowego.

Dlatego wzorem lat ubiegłych zachęcamy do udziału w kolejnej edycji kampanii „Twoje Światła – Nasze Bezpieczeństwo”. Każdy posiadacz samochodu będzie miał możliwość bezpłatnego sprawdzenia świateł w swoim pojeździe na Stacjach Kontroli Pojazdów funkcjonujących pod patronatem Instytutu Transportu Samochodowego, zrzeszonych w Polskiej Izbie Stacji Kontroli Pojazdów oraz należących do Holdingu Polskiego Związku Motorowego.

W kampanię na terenie powiatu wadowickiego włączyły się dwie stacje diagnostyczne:

– ENDICAR – Stacja Kontroli Pojazdów, Klecza Dolna 75a, tel. 516 136 009

– PRZEWÓZ WADOWICE – Stacja Kontroli Pojazdów, Wadowice ul. Wałowa 9,​ tel. 33 823 32 48

Każdy kierowca może na tych stacjach bezpłatnie sprawdzić oświetlenie swojego samochodu w soboty: 22 października br., 5 i 19 listopada br. oraz 3 grudnia br.

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content