Przejdź do treści

Turniejowe sukcesy drużyn MKS-u

Sport, 20 września 2015 16:21

Kilka drużyn andrychowskiego MKS-u w weekend brało udział w rozmaitych turniejach. Drugi zespół seniorów zdobył Puchar Starosty Wadowickiego, a drugoligowcy przywieźli złoto z Jaworzna. Grali też młodzicy i kadeci.

Podziel się

Drugoligowcy walczyli w Turnieju Piłki Siatkowej Mężczyzn pod Honorowym Patronatem Prezydenta Jaworzna. Na początek MKS pokonał Volley Rybnik 3:2, w drugim dniu zawodów andrychowianie wygrali z TKS-em Tychy 3:1, a na koniec ulegli gospodarzom – MCKiS-owi Jaworzno – 2:3. MKS zajął 1. miejsce i zgarnął najcenniejsze trofeum. Przypomnijmy, że już w przyszłą sobotę początek nowego sezonu w II lidze. 

Drugi zespół seniorów pod wodzą Henryka Włodarczyka wygrał wszystkie swoje mecze i zdobył Puchar Starosty Wadowickiego, a MVP turnieju został Konrad Kotlarski z MKS-u.

Z kolei w Bobowej kadeci MKS-u zmierzyli się w V Międzynarodowym Turnieju o Złotą Koronkę. Drużyna prowadzona przez Piotra Trojaka uplasowała się na pierwszym miejscu, pokonując w finale MOSiR Jasło 2:1. Brąz przypadł drugiemu zespołowi MKS-u. 

MVP został Seweryn Zdrada z MKS-u, a wśród najlepszych zawodników turnieju znalazło się jeszcze kilku graczy andrychowskiego klubu: przyjmujący Droździk P., środkowy Miarka A., przyjmujący Kopaczewski F., atakujący Bogacz Ch. 

W Czechowicach-Dziedzicach młodzicy MKS-u pod wodzą Doroty Włodarczyk wzięli udział w turnieju kadetów. Andrychowianie dobrze poradzili sobie ze starszymi rywalami i w meczu o brąz pokonali drużynę z Kęt 2:1. Zawody wygrała Resovia. 

fot. mks-andrychow.pl

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content