Przejdź do treści

#TurboPomoc Andrychów na Starym Tartaku

Informacje, 18 kwietnia 2023 10:34

To będzie wyjątkowe rozpoczęcie sezonu! 22 i 23 kwietnia 2023 w Andrychowie przy Restauracji na Starym Tartaku odbędzie się #TURBOPOMOC. Event motoryzacyjno-charytatywny, zrzeszający pasjonatów samochodów sportowych i modyfikowanych.

W tym roku zorganizowana zostanie zbiórka na pomoc podopiecznym fundacji: Bartusia, Lenę, Piotra, Miłosza, Maksa, Nadię, Oskara. Kontynuowana jest również zbiórka na budowę domu – ośrodka dla niepełnosprawnych w Jawiszowicach. Ponadto organizatorzy eventu pomagają w zbiórkach karmy dla zwierzaków z okolicznych schronisk (m.in. OTOZ Oświęcim, Reksio Bielsko), a także dla DIOZ – Dolnośląskiego Inspektoratu Ochrony Zwierząt, wspierając ich działania w ratowaniu, ochronie i leczeniu skrzywdzonych zwierząt! Na niedzielnej akcji (23 kwietnia) razem z DKMS będą trwały poszukiwania dawców szpiku kostnego.

Poniżej bogaty program wydarzenia.

22 kwietnia 2023 (sobota) | w godzinach 18:00 – 24:00.

Turbo Piknik i potańcówki na nowo otwartym parkingu restauracji

Grillowanie i lane piwko dla gości zapewni Restauracja na Starym Tartaku, w której dodatkowo będziecie mogli skorzystać z standardowego menu i jedzonka. Impreza będzie cegiełkowana, ze zbiórką na ww. cele.
Na scenie wystąpi Jacek Lofek LJ, Zespół Kolekcja oraz Wesołe Trio.

23 kwietnia 2023 (niedziela) | w godzinach 11:00 – 17:30

Wszystkie atrakcje dla najmłodszych (i nie tylko) będą dostępne właśnie w tych godzinach. Również wtedy możecie korzystać z usług restauracji, która dodatkowo zapewni grill bar na zewnątrz budynku. W przypadku gorszej pogody w FunParku dzieci znajdą wiele atrakcji dostępnych z oferty: fun-park.com.pl/atrakcje-figloparku

Kierowcy i wystawcy mogą wjeżdżać na teren placu już od godziny 9:00. Wtedy też ruszy mycie charytatywne samochodów #charitycarwash, które zapewni MG Customs. Po wrzutce do puchy ustalonej kwoty za daną usługę, ekipa wypucuje na miejscu wasz samochód (myjnia zlokalizowana z tyłu budynku restauracji).
Miejsca parkingowe dostępne są tylko dla osób, które wcześniej dokonały rezerwacji: Wjazdówki parkingowe

11:00 startujemy z wydarzeniem.
Przywitanie gości i całościowe prowadzenie eventu jak zwykle w rękach Turbo Konferansjera – Mateusza Stwory.
W internecie pojawi się transmisja #live z akcji realizowana przez Webcamera. Będziecie mogli nas zatem śledzić nawet na Alasce 🙂

Loty widokowe helikopterem będą odbywały się w innej lokalizacji – na Stadionie Beskidu (8 min. spacerkiem od restauracji). Jest to super atrakcja połączoną również ze zbiórką charytatywną, więc z naszej strony dodatkowo zapewnimy przejazdy Turbo Ciuchcią Mini ZOO, która co jakiś czas wykona kurs z restauracji na stadion.

11:30 ogłosimy konkurs dla wszystkich odwiedzających, a na scenie powitamy gości specjalnych. Zaproszenie otrzymali od nas uczestnicy, których znacie już z poprzednich edycji (Kindly – Poczciwy Krzychu, Robert z Hi_5, Adam z Detailer, Jose z Illegal Night, Budda i wielu innych). Kto z nich nas odwiedzi? To jest zagadka, która zostanie rozwiązana w dniu eventu 🙂 Na pewno będą z nami nowe osobowości, m.in. wolontariusze z DIOZ, którzy opowiedzą Wam o ciężkiej pracy przy ratowaniu zwierząt żyjących w skandalicznych warunkach.

Zaraz po nich, o godz. 12:00 na scenie wystąpi Jerzy Herma i i Przewodnicy z Psami Ratowniczymi z OSP Wieprz oraz z zaprzyjaźnionych jednostek. Więcej o teamie przeczytacie tutaj: psieEgo.

12:30 przywitamy utalentowanych tancerzy z naszych okolic Zespół DINO.
Po zakończeniu występu przejdziemy do pierwszej tury licytacji – pierwszej grupy 15 kierowców, z którymi będziecie mogli się przejechać w fotelu pasażera na 50 km trasie.

13:00 start licytacji.

O godzinie 14:00 Turbo Peleton powinien już wyjeżdżać z parkingów restauracji i wtedy na scenę wkroczy 10-letni DJ Franio. Przy jego klubowej muzyce będziecie mogli się bawić przez kolejne 30 minut.

14:30 drugi pokaz taneczny. Tym razem na scenie Zespół SKOS.
Ich występ zakończymy około godziny 14:50 i wtedy też ogłosimy wyniki szkolnego Turbo Konkursu, z którego zwycięzcy pojadą w zaplanowanym peletonie drugiej grupy kierowców.

15:00 start licytacji przejazdów w fotelu pasażera – druga tura.

16:00 wyjazd samochodów i od razu przechodzimy do energicznej rozgrzewki i przygotowań do zajęć sportowych, które poprowadzi Kuba i zespół iFitt. Do zabawy i ćwiczeń zapraszamy wszystkich, nie tylko najmłodszych.

Występ zakończymy Eksplozją Kolorów około godziny 16:40.
Parking zacznie nabierać kolorów, a akcja powoli będzie dobiegać końca.

17:30 ostatnia kawka, herbatka w restauracji i udamy się do domów.
Zakończenie wydarzenia.

Zachęcamy do śledzenia profilu facebook.com/turbopomocpl

Źródło: Turbopomoc

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content