Przejdź do treści

TURBOPOMOC 2022 na zakończenie sezonu

Informacje, 22 września 2022 08:32

Jedziemy dla Oliwierka! #Turbopomoc (Fani motoryzacji wyruszają w Polskę zbierać pieniądze dla Oliwierka). Już w ten weekend oficjalne zakończenie sezonu zbiórek charytatywnych Turbo Pomoc 2022. Podczas wydarzenia będziemy zbierać pieniążki dla Oliwierka chorego na SMA oraz na budowę ośrodka dla niepełnosprawnych w Jawiszowicach. Do pierwszego dnia akcji (w sobotę 24 września br.) można dołączyć poprzez licytację miejsca w fotelu pasażera w wybranym przez siebie samochodzie.

Lista dostępnych aut i licytacje pod linkiem: turbopomoc.pl/licytacje-przejazdow

Na kierowców i uczestników czeka całodniowa rywalizacja na 270 km trasie. Startujemy o 8:30 na MOLO Osiek i dalej lecimy na Dinolandię – Babią Górę – Moto Park w Krakowie. Tam po rozgrywce torowej wyjeżdżamy po godzinie 19:00 z powrotem na Osiek.
W ustalonych checkpointach uczestnicy będą mieli do wykonania różne zadania, m.in. przepychanie tira na czas, troleje i jazda bokiem, kurs prawa jazdy i koperta traktorem z przyczepką.
W tym dniu dołączą do nas takie osoby jak Poczciwy Krzychu, Mazek czy też Leszko Moto TV. Myślę, że sporo osób chciałoby trafić do ich drużyny, a jeśli nie – to przejechać się chociaż super samochodem i miło spędzić czas. Duża dawka humoru i motoryzacji, połączona z pomaganiem. Całość zebranych w ten sposób środków trafia na ww. cele zbiórki. Zapraszamy do licytacji.

Tak było rok temu podczas zakończenia w Osieku: https://youtu.be/qE3jYxZKXoU. Czy to przebijemy?

Czym jest Turbopomoc? Od czego to wszystko się zaczęło?

“Gdy w 2016 rok startowałem z pomocą charytatywną dla potrzebujących, realizując przejazdy w moim Audi S5, nie przyszło mi do głowy, że przerodzi się to w tak wspaniałą i dużą akcję. Kolejne trzy lata tego typu działań pokazywały mi coraz większy potencjał łączenia motoryzacji z pomocą innym. Pamiętajmy, że warto pomagać. Tym bardziej teraz, w problematycznym okresie po „pandemii”. Sporo osób straciło pracę i nie wygląda to ciekawie. Zbiórki na cele charytatywne mocno przez to ucierpią, bo teraz nie każdy jest w stanie przelewać jakąś sumę na szczytny cel. Wspólne działania + odpowiednia grupa ludzi będzie miała większą siłę przy jakiejkolwiek pomocy niż ta, która miałaby przyjść od naszych rządzących…” – założyciel Fundacji TurboPomoc

Dzień pierwszy zakończenia sezonu 2022 (24 Września)

Nie będzie to otwarta akcja, którą znacie z poprzednich edycji. Do sobotniego wydarzenia zapisujemy 30 kierowców z fajnymi samochodami.
30 samochodów podzielimy na drużyny. Do każdej drużyny trafi po jednym graczu, którzy wygrali wcześniej pierwszą część Turbo Grywalizacji internetowej oraz osoby, które wylicytowały udział w wydarzeniu w wybranych przez siebie autach.
Ekipy wyruszą z resortu MOLO w różnych odstępach czasu. Każda dostanie mapkę z trasą. Na niej zamieścimy checkpointy i misje do wykonania. Wszystkie zadania będą przez nas punktowane i oceniane na koniec dnia.
Cała wyprawa będzie relacjonowana w mediach społecznościowych. Będzie to dodatkową atrakcją zarówno dla biorących udział w zabawie, jak i kibicujących im osób. Co więcej, filmowcy i fotografowie zrobią też odpowiedni materiał z całej wyprawy.

Turbopomocnicy odwiedzą takie miejsca jak:
MOLO Resort Osiek ➡️ Dinolandia ➡️ Orawski Dwór ➡️ Krakowiacy i Górale ➡️ MOYA Stacja ➡️ Moto Park Kraków

Dzień drugi zakończenia sezonu 2022 (25 Września)

W tym dniu zbieramy środki na budowę domu – ośrodka dla niepełnosprawnych w Jawiszowicach oraz kontynuujemy zbiórkę dla Oliwierka w walce z SMA. Wszystkie środki z licytacji, atrakcji i dochód ze sprzedaży Turbo Gadżetów zostanie właśnie przekazany na te dwa cele. Dla uczestników i gości przewidujemy dużą dawkę rozrywki.
Chociaż sporo rzeczy zależnych jest od pogody, ale myślę, że nie przestraszy nas byle deszczyk, czy tam lekki chłód. Dlatego specjalnie dla Was mamy przygotowane:

 • Loty helikopterem
 • Loty balonem
 • Rowery
 • Symulatory F1 i GT
 • Przejazdy w sportowych samochodach
 • Eurobungy
 • Dmuchańce i zjeżdżalnie
 • Bańki mydlane
 • Malowanie twarzy
 • Stoisko z gadżetami Turbo Pomoc
 • Popcorn
 • Kiełbaski z grilla i lane piwko
 • Kiermasz ciast

Miejmy nadzieję, że zrealizujemy wszystkie atrakcje i pogoda pozwoli przede wszystkim na loty helikopterem oraz… balonem! Wydarzenie planowo zakończy się około godziny 18:00. Zapraszamy wszystkich do udziału!

Mamy nadzieję że zobaczymy się już w tę niedzielę -> 25 września 2022 – MOLO Osiek – start o godzinie 11:00!!!

Poniżej garść przydatnych linków:

turbopomoc.pl/licytacje-przejazdow
turbopomoc.pl/aktualnosci/w/turbo-grywalizacja-pierwszy-dzien-zakonczenia-sezonu-zbiorek-charytatywnych-2022/
turbopomoc.pl/aktualnosci/w/turbo-pomoc-drugi-dzien-zakonczenia-sezonu-25-wrzesnia-2022-na-osiek-molo/
facebook.com/turbopomocpl/

Źródło: Fundacja TURBOPOMOC

Podziel się
Skip to content