Przejdź do treści

Za Huraganem Inwałd trzy mecze kontrolne

Sport, 01 marca 2023 16:12

Sumiennie do startu rundy wiosennej przygotowują się piłkarze a-klasowego Huraganu Inwałd, którzy przerwę zimową spędzają na ósmej pozycji. Za nimi już trzy mecze kontrolne.

W grudniu podopieczni Kamila Wołczyka nie spotykali się na zorganizowanych zajęciach, co nie znaczy, że oddawali się błogiemu lenistwu. Trenowali według indywidualnych „rozpisek”. Od stycznia zajęcia odbywają się dwa lub trzy razy w tygodniu. W zależności od specyfiki przeprowadzane są w tzw. terenie, na hali lub na orlikach w Wieprzu i Frydrychowicach. Dużo uwagi trener poświęca podczas nich taktyce, ale również ładowaniu akumulatorów na cały rok.

Aktualną dyspozycję piłkarze Huraganu mieli okazję sprawdzić w trakcie trzech meczów kontrolnych, które jednocześnie stanowią odskocznię od monotonii treningów. Wszystkie sparingi inwałdzianie rozegrali na sztucznym boisku w Lachowicach. Kolejno zremisowali 3:3 ze Strzelcem Budzów, pokonali 3:2 Jałowca Stryszawa oraz przegrali 1:4 z gospodarzami obiektu, czyli Lachami Lachowice. – Nie wyszedł nam mecz totalnie, mieliśmy duży problem z otwarciem i budowaniem gry, co skrzętnie wykorzystały Lachy, lecz nie załamujemy rąk. Pracujemy dalej. Mamy miesiąc do startu ligi, więc dużo czasu, a gry kontrolne są po to, by znaleźć błędy i z meczu na mecz niwelować wszystkie boiskowe niedoskonałości. Ważne by każdy mecz kontrolny dawał odpowiedzi, w których elementach mamy jeszcze problemy i co jest do poprawy – mówi Kamil Wołczyk, trener Huraganu Inwałd.

woc Fot. Wojciech Ciomborowski

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content