Przejdź do treści

Trzej mieszkańcy gminy Andrychów w areszcie

Informacje, 20 września 2016 11:09

Pod koniec ubiegłego tygodnia oświęcimscy policjanci przy współpracy z Prokuraturą, wytropili, a następnie zatrzymali trzech mieszkańców powiatu wadowickiego, podejrzanych o rozbój w zatorskim jubilerze. Śledczy postawili im już zarzuty i wystąpili z wnioskiem o areszt tymczasowy, do którego przychylił się sąd.

Podziel się

Do napadu doszło w czerwcu w sklepie jubilerskim znajdującym się na zatorskim rynku. Sprawcy wtargnęli do placówki, a następnie używając przemocy wobec sprzedawcy, z gablot skradli złotą biżuterię i zbiegli.  

Policjanci błyskawicznie wszczęli poszukiwania,  a podczas oględzin miejsca zdarzenia zabezpieczyli ślady do dalszej weryfikacji i typowania sprawców. Sprawę śledztwem objęła Prokuratura Rejonowa w Oświęcimiu.

Kryminalni przez kilkanaście tygodni intensywnie pracowali nad ustaleniem i zatrzymaniem sprawców. Skrupulatnie sprawdzali każdy ślad i wykonali wiele czynności, z których wynikało, że ze sprawą mają związek trzej mieszkańcy Gminy Andrychów –   dwóch 17 – latków i 19 – latek.  Zebrane przeciwko podejrzanym dowody przedstawiono prokuratorowi, który wydał nakazy zatrzymania sprawców. Pod koniec ubiegłego tygodnia podejrzani zostali zatrzymani w miejscach zamieszkania, a następnie trafili do oświęcimskiej komendy Policji. 

Dowody zebrane w trakcie śledztwa pozwoliły na wystąpienie z wnioskami o środek zapobiegawczy w postaci aresztu, do czego przychylił się sąd, więc podejrzani wprost z policyjnej celi trafili  na trzy miesiące do aresztu śledczego. 

Aktualnie policjanci pracują nad odzyskaniem skradzionych przez sprawców precjozów, a także sprawdzają czy podejrzani mają związek z innymi przestępstwami kryminalnymi. Za rozbój grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Oświęcim

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content