Przejdź do treści

Trzech kierowców straciło prawa jazdy za przekroczenie limitu prędkości

Informacje, 02 czerwca 2023 07:52

W ostatnich dwóch dniach, wadowiccy policjanci ruchu drogowego zatrzymali trzech kierujących, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym. Kierowcy stracili prawa jazdy na trzy miesiące.

wykroczenia Kęty

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego wadowickiej komendy cyklicznie prowadzą działania kontrolno-pomiarowe pojazdów, które przejeżdżają przez nasz powiat. Działania ukierunkowane są przede wszystkim na zatrzymywanie kierowców, którzy łamią obowiązujące przepisy ruchu drogowego i bagatelizują znaki ograniczające dozwoloną prędkość.

W trakcie takich działań, w ostatnich dniach, policjanci zatrzymali prawa jazdy trzem kierującym, którzy zlekceważyli prawo przekraczając dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h.
We wtorek (30 maja br.), policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego bmw, który w Choczni jechał z prędkością 106 km/h. Tym samym przekroczył dopuszczalną prędkość o 56 km/h. 35-latek został ukarany mandatem karnym w wysokości 1500 złotych i 13 punktami karnymi.
Z kolei wczoraj (31 maja br.) „wpadło” dwóch piratów drogowych. Około godz. 20.20, w miejscowości Tłuczań, mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem marki Kia, który przekroczył dozwoloną prędkość o 62 km/h. 38-latek również został ukarany mandatem w kwocie 2000 złotych, a na jego konto trafiło 14 punktów karnych. Zdecydowanie za dużo na liczniku miał także kierujący mercedesem, który przekroczył dopuszczalną prędkość o 79 km/h. Mężczyzna został zatrzymany do kontroli na ul. Kościuszki w Choczni. Odmówił przyjęcia mandatu karnego, w związku z powyższym, policjanci będą prowadzić czynności wyjaśniające w związku z popełnionym przez niego wykroczeniem.
Wszystkim kierowcom zostały zatrzymane prawa jazdy, które będą mogli odzyskać za trzy miesiące.  

KPP w Wadowicach

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content