Branża pomocy społecznej (SPO)
Asystent osoby niepełnosprawnej
Kwalifikacja | SPO.01. Udzielanie pomocy i organizacja wsparcia osobie niepełnosprawnej
Czas trwania: 1 rok (2 semestry)
Forma: zaoczna (sobota, niedziela)
Asystent osoby niepełnosprawnej współtworzy programy rehabilitacji i pomocy osobie niepełnosprawnej, doradza w zakresie usług medycznych, rehabilitacyjnych, zawodowego przekwalifikowania, kontaktów społecznych, usług kulturalnych, rekreacji i integracji ze środowiskiem, diagnozuje warunki życia. Zasadniczym celem pracy asystenta osoby niepełnosprawnej jest pomoc w uzyskaniu jak największej samodzielności oraz niezależności osoby niepełnosprawnej.
Praca asystenta osoby niepełnosprawnej wykonywana jest w miejscu pobytu podopiecznego (dom, sanatorium, szpital, zakłady opiekuńcze, zakłady pomocy społecznej, internat, akademik), jest związana z dużą samodzielnością podejmowania decyzji, wiąże się jednak z wymogiem ścisłej współpracy interdyscyplinarnej
z różnymi specjalistami i instytucjami pracującymi na rzecz osób niepełnosprawnych.
Branża opieki zdrowotnej (MED)
Opiekun medyczny
Kwalifikacja | MED.03. Świadczenie usług pielęgnacyjno-opiekuńczych osobie chorej i niesamodzielnej
Czas trwania: 1 rok (2 semestry)
Forma: zaoczna (sobota, niedziela)
Opiekun medyczny to dziś jeden z najbardziej perspektywicznych zawodów. Według wielu prognoz rynku pracy to właśnie tzw. pracownicy opieki osobistej są jednymi z najbardziej poszukiwanych pracowników.
Opiekun medyczny to osoba, która ma za zadanie pomagać w sposób profesjonalny osobom chorym
i niesamodzielnym, zaspokajać ich podstawowe potrzeby życiowe. Opiekun medyczny rozpoznaje
i rozwiązuje problemy opiekuńcze osoby chorej i niesamodzielnej w różnym wieku. Jest to osoba, która pomaga swoim podopiecznym zaspokajać potrzeby bio-psycho-społeczne. Asystując personelowi medycznemu podczas wykonywania zabiegów pielęgnacyjnych, pomaga mu i jednocześnie wspiera osobę chorą i niesamodzielną.
Absolwenci tego kierunku mogą znaleźć zatrudnienie w szpitalach, zakładach opiekuńczo ? leczniczych, ośrodkach i domach pomocy społecznej, niepublicznych ośrodkach opieki zdrowotnej.
Technik farmaceutyczny
Kwalifikacja| MED.09. Sporządzanie i wytwarzanie produktów leczniczych oraz prowadzenie obrotu
produktami leczniczymi, wyrobami medycznymi, suplementami diety i środkami spożywczymi specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz innymi produktami dopuszczonymi do obrotu w aptece na podstawie przepisów prawa. Czas trwania: 2,5 rok (5 semestrów)
Technik farmaceutyczny wykonuje prace związane ze sporządzaniem i wytwarzaniem produktów leczniczych i wyrobów medycznych. Wykonuje czynności związane z obrotem produktami leczniczymi i wyrobami medycznymi, suplementami diety i środkami spożywczymi specjalnego przeznaczenia żywieniowego dopuszczonymi do obrotu w aptece na podstawie przepisów prawa. Uczestniczy w analizach i procesie kontroli produktów leczniczych i wyrobów medycznych w laboratoriach. Technik farmaceutyczny może znaleźć pracę w aptekach, firmach farmaceutycznych, kosmetycznych, hurtowniach farmaceutycznych.
Technik masażysta
Kwalifikacja | MED.10. Świadczenie usług w zakresie masażu
Czas trwania: 2 lata (4 semestry)
Technik masażysta wykonuje zabiegi masażu oraz inne zabiegi fizykoterapeutyczne dostosowane do potrzeb i możliwości pacjenta, stosuje wszystkie metody i techniki masażu oraz zabiegi, które usprawniają leczenie i rehabilitację chorych a także relaksują i odmładzają zdrowych.
Masażysta to osoba, która wykonuje masaż leczniczy, sportowy, kosmetyczny zgodnie z wymogami wiedzy medycznej, w celu uzupełnienia zabiegów fizykalnych i usprawniających. Technik masażysta po ukończeniu nauki może pracować w publicznych i niepublicznych zakładach opieki zdrowotnej: szpitalach, klinikach, zakładach rehabilitacyjnych, uzdrowiskach, ośrodkach pomocy społecznej , przychodniach. Ponadto techników masażystów chętnie zatrudniają kluby sportowe, gabinety odnowy biologicznej oraz gabinety kosmetyczne. Wielu z nich otwiera swój własny gabinet masażu.
Terapeuta zajęciowy
Kwalifikacja | MED.13. Świadczenie usług w zakresie terapii zajęciowej
Czas trwania: 2 rok (4 semestry)
Terapeuta zajęciowy wspomaga i aktywizuje osoby chore i niepełnosprawne poprzez zastosowanie różnych metod, form oraz technik terapii zajęciowej w procesie kompleksowej rehabilitacji. Podejmowane przez niego działania mają na celu poprawę funkcjonowania bio ? psycho ? społecznego pacjenta. Terapeuta zajęciowy planuje indywidualny i grupowy program terapii dostosowany do stanu zdrowia, potrzeb, zainteresowań i możliwości podopiecznego.
Terapeuta zajęciowy może podjąć zatrudnienie w placówkach rehabilitacji, szpitalach, sanatoriach, domach dziennego pobytu, domach pomocy społecznej, warsztatach terapii zajęciowej, klubach seniora i innych placówkach ochrony zdrowia i pomocy społecznej

Branża ogrodnicza (OGR)
Florysta
Kwalifikacja | OGR.01. Wykonywanie kompozycji florystycznych
Czas trwania: 1 rok (2 semestry)
Forma: zaoczna (sobota, niedziela)
Florysta w sposób kreatywny zajmuje się tworzeniem różnego rodzaju kompozycji, dekoracji wnętrz, tarasów i balkonów z roślin ciętych oraz doniczkowych, stosując techniki florystyczne oraz pomocnicze. Posiada wiedzę z zakresu teorii barw, kompozycji plastycznej oraz materiałoznawstwa roślinnego i nieroślinnego.
Główne miejsca zatrudnienia florysty to: kwiaciarnie i firmy florystyczne, firmy specjalizujące się w dekoracji wnętrz, rynek hurtowy materiałów florystycznych, hotele i firmy dbające o dekorację swych wnętrz, a także imprezy targowe i wystawiennicze.
Branża ekonomiczno-administracyjna (EKA)
Technik administracji
Kwalifikacja | EKA.01. Obsługa klienta w jednostkach administracji
Czas trwania: 2 rok (4 semestry)
Forma: zaoczna (sobota, niedziela)
Technik administracji zajmuje się pracami związanymi z gromadzeniem oraz obiegiem dokumentacji i informacji zgodnie z instrukcją kancelaryjną w urzędach administracji publicznej i w przedsiębiorstwach. Prowadzi podstawową dokumentację księgową, planuje koszty i przychody, gospodaruje majątkiem. Zajmuje się również planowaniem i organizowaniem konferencji, narad, zebrań oraz sporządzaniem z nich sprawozdań.
Absolwenci znajdują zatrudnienie w urzędach administracji państwowej i samorządowej wszystkich szczebli, a także w firmach, gdzie potrzebni są pracownicy umiejący poruszać się wśród zawiłości związanych z załatwianiem spraw w urzędach.
Zapisy i informacji udziela sekretariat szkoły: telefon (33) 845-21-33
Centrum Kształcenia Dorosłych
Żwirki i Wigury 27, 32-650 Kęty