Przejdź do treści
Reklama
baner-reklamowy-Leroy-Merlin-oferty-pracy
Reklama
baner-Narodowy-Spis-Powszechny-2021

Trwa budowa obiektu administracyjno-garażowego dla wadowickiego pogotowia

Informacje, 06 kwietnia 2021 15:39

Przy ul. Wojska Polskiego w Wadowicach powstaje trzykondygnacyjny budynek administracyjny dla pogotowia ratunkowego, garaże dla karetek oraz parking. Celem przedsięwzięcia jest zapewnienie wadowickim ratownikom medycznym jak najlepszych warunków pracy.

Trwa budowa obiektu administracyjno-garażowego dla wadowickiego pogotowia

Samo wybudowanie obiektu administracyjno-garażowego dla wadowickiego pogotowia będzie kosztować ok. 3,1 mln złotych. Prace powinny zakończyć się w najbliższych tygodniach. Wszyscy mają nadzieję, że do nowej siedziby pogotowia ratownicy przeprowadzą się w połowie tego roku. – Wiemy, jak bardzo wyczekiwali tej inwestycji. Już niedługo zaczną pracować w naprawdę godnych warunkach – podkreśla starosta Eugeniusz Kurdas.

Budowa nowego budynku pogotowia to nie jedyne ważne przedsięwzięcie realizowane na rzecz Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wadowicach w ostatnim czasie. Samorząd powiatowy nieustannie stara się pozyskiwać do szpitala nowy sprzęt. Np. w lutym tego roku przyznano dotację w wysokości 600 tys. zł na zakup aparatu RTG.

W latach 2018 – 2020 zakupiono do szpitala także siedem nowych ambulansów, z czego cztery były dofinansowane z budżetu powiatu. – Zakupy rozpoczęliśmy, gdy jeszcze nikt nie mógł przypuszczać, że za kilka miesięcy wybuchnie pandemia. Teraz wiemy, jak podwójnie ważne były to inwestycje. Nowe i dobrze wyposażone karetki w tym trudnym czasie są na wagę złota – komentuje starosta.

Dodatkowo w grudniu ubiegłego roku powiat pozyskał z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych 2,5 mln zł na zakup rezonansu magnetycznego wraz z niezbędnymi pracami adaptacyjno-budowlanymi w ZZOZ w Wadowicach. W kolejnym naborze RFIL nasz samorząd złożył wniosek o dodatkowe pieniądze na ten cel (zakup urządzenia i niezbędne prace mają bowiem kosztować ok. 4,5 mln zł.).

Powiat Wadowicki wspiera także ZZOZ w Wadowicach na inne sposoby. Dwa przykłady z ostatnich miesięcy. W połowie marca br. Zarząd Powiatu wyraził zgodę na udzielenie temu podmiotowi pożyczki w wysokości miliona złotych na spłatę zobowiązań na rzecz firmy ERBUD. Za zgodą Rady Powiatu na ostatniej sesji dokonano już stosownych przesunięć w budżecie powiatu. Z kolei w listopadzie 2020 roku Zarząd Powiatu podjął uchwałę w sprawie udzielenia ZZOZ-owi pożyczki w kwocie 555 tys. zł na spłaty bieżących zobowiązań.

Ponadto zarząd sukcesywnie umarza trzymilionową pożyczkę udzieloną tej placówce w 2016 roku.

– Jak wyraźnie widać, nie zostawiamy ZZOZ-u bez pomocy. Robimy, co możemy, aby wesprzeć placówkę a także jej pracowników, czasami nawet kosztem innych ważnych powiatowych przedsięwzięć. To przekłada się przecież na jakość pomocy, jaką świadczą mieszkańcom naszego regionu. Nie tylko nam, samorządowcom, ale także dyrekcji i pracownikom ZZOZ zależy, aby była ona jak najlepsza – podsumowuje starosta.

Źródło: Starostwo Powiatowe Wadowice

Podziel się
Reklama
baner-Narodowy-Spis-Powszechny-2021
Reklama
Reklama
gabinet dietetyczny-baner
Reklama
Reklama
wydarzenia kulturalne baner
Skip to content