Przejdź do treści

Trio Immersio wystąpi w MDK

Informacje, 05 maja 2017 09:49

Austriackie Forum Kultury w Warszawie wraz z Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie zapraszają na występ TRIO IMMERSIO z Austrii.

Podziel się

Koncert odbędzie się w Miejskim Domu Kultury w Andrychowie przy ul. Szewskiej w piątek 5 maja o godz. 19.00. Trio występuje w składzie: Mariam Vardzelashvili z Gruzji (fortepian), Vira Zhuk z Ukrainy (skrzypce) i Anna Maria Niemiec z Polski (wiolonczela). Artystki pochodzą z różnych krajów, ale studiowały i nadal pracują w Wiedniu. Podczas koncertu zatytułowanego „Trzy wieki wielokulturowej tradycji muzycznej Wiednia” usłyszymy m.in. utwory kompozytora okresu romantyzmu Johannesa Brahmsa, klasyka Josepha Haydna i współczesnego kompozytora Bernharda Gandera.

TRIO IMMERSIO powstało w 2013 roku z myślą o odbywającym się w Wiedniu konkursie muzyki kameralnej „Fidelio”. Sukces podczas tego festiwalu zaowocował występami w wielu prestiżowych salach. W 2016 roku trio otrzymało nagrodę Bank Austria Kunstpreis i nagrało pierwszą bardzo dobrze przyjętą płytę. Regularnie koncertuje w Austrii, Niemczech, Polsce, Gruzji, we Włoszech, na Ukrainie i w USA.

Wstęp wolny – bezpłatne zaproszenia do odbioru w Miejskim Domu Kultury, tel. 33 8753105. 

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content