Przejdź do treści
Reklama

Trenerzy z Andrychowa na stażu w Ekstraklasie

Sport, 25 kwietnia 2017 17:07

Trenerzy Artur Kuczaj (Akademia Piłkarska Progress Andrychów) oraz Jakub Adamus (Huragan Inwałd/Beskid Andrychów) w dniach 27 marca – 1 kwietnia odbyli staż trenerski w ekstraklasowym klubie Śląsk Wrocław. Podczas pobytu mieli możliwość obserwacji treningów pierwszego zespołu oraz grup młodzieżowych.

Podziel się

Obserwowaliśmy tygodniowy mikrocykl pierwszego zespołu, przygotowujący zespół do piątkowego meczu z Koroną Kielce. Oprócz tego uczestniczyliśmy w treningach grup młodzieżowych porównując metody szkoleniowe jak również poziom zawodników – mówi Jakub Adamus.

Oprócz obserwacji treningów trenerzy mieli możliwość rozmowy z dyrektorem Akademii Tadeuszem Pawłowskim – byłym, wieloletnim zawodnikiem i trenerem zespołu z Wrocławia.

Rozmawialiśmy o tym w jaki sposób funkcjonuje Akademia Śląska Wrocław. Podczas rozmów dowiedzieliśmy się, co według ich metod jest najważniejsze podczas pracy z dziećmi i młodzieżą. Dużo mówiliśmy również o kwestiach organizacyjnych – zaznacza Artur Kuczaj.

Na przestrzeni tygodnia trenerom udało się zobaczyć kilkanaście różnych treningów (pierwszy zespół, drużynę rezerw, juniorów – występujących w Centralnej Lidze Juniorów oraz grupy U-10, U-9 i U-8 ). Mamy nadzieję, że zdobyte doświadczenie przełoży się na jeszcze szybszy rozwój piłki nożnej w naszym regionie.

Info/foto: AP Progress

(gs)

Podziel się
Skip to content