Przejdź do treści

Trener Huraganu Inwałd trafił ze zmianami w „dziesiątkę”

Sport, 22 kwietnia 2023 21:07

Po szóstą wygraną w sezonie sięgnął w meczu 18. kolejki A klasy inwałdzki Huragan. Jednak sukces nad niżej notowanym Wikliniarzem Woźniki nie przyszedł gospodarzom spotkania łatwo, a kluczowe okazały się… zmiany.

Podopieczni Kamila Wołczyka od pierwszych minut starali się grać piłką, co na ich boisku nie należy do najłatwiejszych zadań. Miejscowi jednak uparcie stawiają na rozwijanie swoich piłkarskich umiejętności i to nawet jeśli czasem odbija się to na wynikach. Dziś początkowo też tak było. W 20 min Huragan wykonywał stały fragment gry, po którym woźniczanie wyszli z zabójczą kontrą.

W przerwie Kamil Wołczyk wprowadził na plac gry Szymona Wiktora i Łukasza Chrapkiewicza. Powiedzieć, że trener miał nosa, to nic nie powiedzieć. Pierwszy z wymienionych zawiązał akcję, a następnie przekazał futbolówkę właśnie Łukaszowi Chrapkiewiczowi, któremu nie dane było oddać strzału, gdyż został sfaulowany. A, że do przewinienia doszło w polu karnym, to arbiter wskazał na wapno. Do „jedenastki” podszedł Szymon Kuropatwiński i okazji nie zmarnował. Uderzył soczyście i choć bramkarz wyczuł jego intencje, to nie miał najmniejszych szans na skuteczną interwencję.

Podbudowani golem gospodarze parli dalej do przodu. Nie stu, a dwustuprocentowe okazje wypracowali sobie Łukasz Chrapkiewicz i kolejny ze zmienników – Kamil Kukuła. Obaj znaleźli się w sytuacji sam na sam z bramkarzem. Jednak Chrapkiewicz uderzył prosto w niego, a Kukuła chybił. Mecz trwał dalej, a napór Huraganu nie słabnął. I wreszcie w 84 min. Łukasz Chrapkiewicz obsłużył podaniem rozgrywającego dziś znakomite zawody brata Adama, który mierzonym strzałem w „długi róg” wyprowadził miejscowych na prowadzenie. A już w doliczonym czasie gry po rzucie wolnym wykonanym przez Adama Chrapkiewicza piłkę piętą przedłużył Łukasz Chrapkiewicz, a akcję wykończył w najlepszy możliwy sposób Kamil Kukuła!

Huragan zajmuje obecnie w tabeli dziewiąte miejsce z dorobkiem 23 punktów i tym samym traci dwa „oczka” do ósmego sułkowickiego Znicza. Jednocześnie powiększył o dwa punkty przewagę nad dziesiątą Przełęczą Kossowa, która nieoczekiwanie urwała dziś punkty Iskrze Klecza Dolna.

Huragan Inwałd – Wikliniarz Woźniki 3:1 (0:1)

woc  Fot. Wojciech Ciomborowski

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content