Przejdź do treści
Reklama
Reklama

Tour de Pologne w naszej gminie

Sport, 10 sierpnia 2021 07:50

9 sierpnia ruszył wyścig Tour de Pologne. Składa się z siedmiu etapów. W piątym, 13 sierpnia kolarze odwiedzą naszą gminę.

Chochołowskie Termy będą pierwszym akcentem piątego etapu 78. Tour de Pologne. Przejazd przez żywy skansen ludowej architektury – Chochołów, malownicze góry, Beskid Andrychowski. Teren pofałdowany, wiele podjazdów. Widowiskowy finisz w Bielsku-Białej, gdzie kolarzy czekają trzy okrążenia. Na trasie zaplanowano następujące premie: trzy Premie Górskie PZU I kategorii – Przełęcz Krowiarki, Kocierz i Przełęcz Przegibek oraz Premia Lotna LOTTO w Gminie Andrychów – czytamy na stronie wyścigu.

Jak czytamy w komunikacie Kocierz Hotel&SPA: “Kolarze jadą od strony Kocierza Moszczanickiego w kierunku Andrychowa. Droga będzie nieprzejezdna w godz. 15:00-17:00. Z doświadczenia wiemy, że to zazwyczaj krótszy czas, jednak takie dostaliśmy wytyczne, które przekazujemy i Wam. Przewiduje się, że kolarze będą u nas ok. 16:40-16:50“.

Orientacyjny czas przejazdu | Etap 5
13.08.2021 ETAP 5 – CHOCHOŁÓW, GMINA CZARNY DUNAJEC – BIELSKO-BIAŁA / 173 KM

Komenda Powiatowa Policji w Wadowicach informuje, że 13 sierpnia br., na terenie powiatu wadowickiego, rozgrywany będzie V etap wyścigu kolarskiego pod nazwą „78.TOUR DE POLOGNE UCI WORLD TOUR”.

V ETAP – wyścig ma długość 172,8 km i biegnie na odcinku Chochołów – Bielsko Biała. Na terenie gminy Andrychów, kolarze poruszać się będą drogą wojewódzką nr 781 na trasie Kocierz – Przełęcz Targanicka. W godz. 15.50 – 17.15 ruch na trasie przejazdu zostanie całkowicie wstrzymany.

Należy bezwzględnie stosować się do poleceń wydawanych przez policjantów i inne osoby uczestniczące w zabezpieczeniu wyścigu.

Podziel się
Reklama
Gospodarstwo-Dudek-w-Zagórniku-baner
Reklama
Reklama
Gospodarstwo-Dudek-w-Zagórniku-baner
Reklama
Reklama
Skip to content