Przejdź do treści

Tor rolkarski otwarty

Informacje, 10 lipca 2023 10:05

Dzięki Lokalnej Grupie Działania "Wadoviana" w Zagórniku wybudowano ogólnodostępny tor rolkarski. Uroczyście został otwarty i oddany do użytku w minioną sobotę (8 lipca). W tym samym dniu odbył się na boisku LKS "Gronie" festyn dla mieszkańców.

Tor kosztował 848 tys. zł. 63 proc. tej kwoty pochodziło od Wadoviany, a 37 proc. dołożyła gmina. Inwestycja to nie tylko ogólnodostępny tor, ale też zadaszona trybuna dla kilkudziesięciu osób, nowe bramki na boisku i nowa nakładka asfaltowa na odcinku drogi dojazdowej do stadionu LKS „Gronie”, bo to tam jest wspomniany tor, którego trasa biegnie wokół boiska.

Na otwarciu toru obecni byli: Burmistrz Andrychowa Tomasz Żak i jego zastępca Wojciech Polak, radni wraz z przewodniczącym Romanem Babskim, prezeska Wadoviany Dorota Balak oraz jej zastępca Stanisław Prus, również radny. Byli też inni andrychowscy członkowie LGD. Gospodarzy reprezentował Tomasz Fijołek i zagórnicki radny Paweł Łysoń, który poprowadził spotkanie.

Na koniec należy dodać, że wykonawcą toru była firma LACH-BUD, a fundusze pochodziły z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, czyli były to fundusze unijne.

n Fot. Marek Nycz  

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content