Przejdź do treści

Tomasz Bizoń nadal dyrektorem „Kotarbina”, bez rozstrzygnięć w „Bawełniance”

Informacje, 13 maja 2022 16:23

Przez kolejną kadencję dyrektorem Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Andrychowie będzie Tomasz Bizoń (zob. foto). Nadal niewyjaśniona jest sytuacja w „Bawełniance”.

Dotychczasowy szef „Kotarbina” był jedynym kandydatem podczas konkursu rozpisanego przez Starostwo Powiatowe w Wadowicach. Jego gospodarską rękę widać w placówce. Komisja konkursowa nie miała zatem żadnych wątpliwości, by rekomendować go na kolejną kadencję. Jak dowiedzieliśmy od wicestarosty Beaty Smolec, na wczorajszym posiedzeniu (12 maja) Zarząd Powiatu w Wadowicach zaakceptował konkursowy wynik i mianował Tomasza Bizonia ponownie na dyrektora, którą to funkcję pełni od roku 2002, a więc 20 lat. Gratulujemy!

Bardziej skomplikowana sytuacja panuje w „Bawełniance”. Jak już informowaliśmy, nikt nie przystąpił do konkursu. Dotychczasowej dyrektor Grażynie Gwoździewicz kadencja kończy się 31 sierpnia br. Jak deklaruje wicestarosta, w ciągu dwóch tygodni zapadnie decyzja, czy będzie ogłoszony konkurs ponownie, czy też może zostanie ktoś powołany bezkonkursowo na funkcję dyrektora.

Odnotujmy jeszcze, że zmiana na stanowisku dyrektora nastąpiła w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Kaczynie, do którego uczęszcza sporo dzieci i młodzieży z andrychowskiej gminy. Na emeryturę przeszła niezwykle zasłużona (także dla olimpiad specjalnych) dotychczasowa szefowa placówki – Józefa Karkoszka-Warchał. W wyniku konkursu, którego wyniki zatwierdził Zarząd Powiatu w Wadowicach, nowym dyrektorem została Barbara Gizicka, dotychczas pracująca w filii SOSW w Kętach.

jd Fot. Archiwum „Nowin Andrychowskich”

Podziel się
Skip to content