Przejdź do treści

To była wyjątkowa teatralna podróż…

Kultura, 18 listopada 2023 22:22

Dzisiejszego wieczoru mogliśmy uczestniczyć w niezwykle ciekawym spektaklu reporterskim pt. "Szaman", który śmiało możemy nazwać opowieścią o podroży do korzeni, w głąb siebie i zupełnie fizycznie - podróży 8000 km. na wschód, aby spotkać szamana z Buriacji.

Ona – charyzmatyczna aktorka i reporterka Monika Mariotti, która po nieszczęśliwym wypadku i powrocie do zdrowia, realizuje zamierzony cel i wyrusza w podróż nad Bajkał, by znaleźć odpowiedzi na nurtujące ją pytania.

On – szalony, pełen energii podróżnik Arun Milcarz obiera cel w rejonie syberyjskiej Buriacji, aby spotkać szamana i na własne oczy przekonać się jak wygląda jego życie.

Każde z nich na scenie opowiedziało swoją własną historię. Występ łączący element reporterski, prezentację video i muzykę, był przyjemnością zarówno dla oka i ucha, bowiem śpiew, gra na bębnie w wykonaniu Moniki Mariotti i efekty świetlne sprawiły, że widownia nie mogła oderwać od aktorów wzroku.

Spektakl podejmuje wiele tematów dotykających każdego z nas, m.in. powrót do korzeni oraz wpływ naszych przodków na nasze obecne życie. Więcej o „Szamanie” przeczytacie TUTAJ >>

To było niezwykle interesujące i skłaniające do refleksji spotkanie. Oby takich więcej w Andrychowie.

p Fot. Anna Płonka

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content