Przejdź do treści
Reklama
Reklama

Terytorialsi ćwiczyli w gminie Andrychów

Informacje, 15 grudnia 2019 18:04

Na terenie gminy Andrychów ćwiczyli żołnierze służby terytorialnej. Byli w pełnym rynsztunku z karabinami, których magazynki wypełnione zostały ostrą amunicją.

Podziel się

Zaczęli o bardzo wczesnym poranku w sobotę (14 grudnia), skończyli dziś po południu. Zajęcia odbywały się między innymi na przełęczy Kocierskiej, Potrójnej (tu zaplanowano nocleg) i Leskowcu. Ćwiczenia zakończyły się przemarszem na parking przy kościele w Zagórniku. W biorącej udział w przedsięwzięciu kompanii znaczną część żołnierzy stanowiły osoby z powiatów oświęcimskiego i wadowickiego, w tym z gminy andrychowskiej.
Szczegółów zajęć ujawniać nie wolno. Co nieco jednak dowiedzieliśmy się. – Mieliśmy tutaj szkolenie tak zwane rotacyjne z udziałem żołnierzy służby terytorialnej, którzy mają obowiązek comiesięcznego stawiennictwa – poinformował nas kierujący całością st. chor. Andrzej Kozakiewicz, dowódca Kompanii Logistycznej 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej. – Szkolenie zaplanowaliśmy w ten sposób, aby odbywało się w pobliżu ich miejsca zamieszkania, a więc na szlakach, które doskonale znają. Nie obyło się bez drobnych wypadków. Jeden z żołnierzy doznał wybicia barku, który został od razu nastawiony, ale poszkodowany trafił jeszcze do szpitala w Krakowie. Dowódca uznał ćwiczenia za bardzo udane.
jd  Fot. Jacek Dyrlaga

Podziel się
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Skip to content