Przejdź do treści
Reklama
Reklama

Techplast wchodzi do strefy

Informacje, 16 stycznia 2020 10:31

Dziś – 16 stycznia – w Urzędzie Miejskim odbyło się przekazanie nieruchomości inwestorowi, który w strefie wybuduje nowoczesną fabrykę zbiorników kompozytowych czwartej generacji. Firma ma już swój jeden zakład w Wieprzu i 80 procent swej produkcji eksportuje.

Podziel się

Firmę reprezentowali jej właściciele państwo: Adam Saferna, Prezes Zarządu Techplastu i jego żona Józefa Saferna, Członek Zarządu. To już drugi inwestor, którzy przejmuje swoją działkę w strefie aktywności gospodarczej w Andrychowie. Techplast Sp. z o.o. jest producentem wysokociśnieniowych zbiorników kompozytowych IV generacji dostępnych na rynku w Polsce i zagranicą pod marką SAFER. Ich zbiorniki, chronione kilkoma autorskimi patentami, oparte zostały na tworzywie PET wzmocnionym włóknem węglowym, szklanym i aramitowym. Innowacyjność butli SAFER polega na zredukowaniu wagi zbiornika o 65% w stosunku do butli stalowej – jak wyjaśnia producent. Obecnie trwają prace nad wykorzystaniem zbiorników SAFER do napędów wodorowych. Firma ma liczne certyfikaty, kilka patentów i nagrody – ostatnio dostała taką w Japonii, gdzie rozpoczyna współpracę z Toyotą. 

W Andrychowie Techplast będzie zabudowywał działkę o powierzchni blisko hektarowej, ale jak mówi Adam Saferna, są zainteresowani powiększeniem tego obszaru. Obecnie trwają prace projektowe i niebawem firma wystąpi o pozwolenie na budowę, która może się rozpocząć w tym roku. 
W przekazaniu gruntów inwestorowi udział wzięli: Barbara Krzyżak kierownik Wydziału Geodezji i Gospodarki Nieruchomościami, zastępca burmistrza Wojciech Polak oraz Szymon Wnęczak, kierownik Wydział Inwestycji i Drogownictwa.

mn

Podziel się
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Skip to content