Przejdź do treści

Teatralny tydzień przed nami

Kultura, 07 lipca 2015 08:30

Dwa ważne wydarzenia teatralne przed nami. Już w czwartek 9 lipca na Placu Mickiewicza spektakl „Król Ubu” w reżyserii Jana Klaty. Kilka dni później „Pippi Pończoszanka” i koncert zespołu Bura Kura.

Podziel się

9.07 (czwartek) godz. 19.00 – Plac Mickiewicza.
Król Ubu – Ubu Tour
UBU TOUR to program Narodowego Starego Teatru w Krakowie, który w roku jubileuszy 250-lecia Teatru Publicznego w Polsce postanowił wzorem teatrów wędrujących ruszyć ze swojej siedziby ze spektaklem KRÓL UBU i zagrać go w namiocie poza Krakowem.
Przyświeca nam myśl, żeby teatr narodowy wyszedł poza swoje macierzyste sceny i zbliżył się do ideału bycia i grania wszędzie.
Spektakl KRÓL UBU Alfreda Jarry w reżyserii Jana Klaty – dyrektora Narodowego Starego Teatru – ze Zbigniewem W. Kaletą i Pauliną Puślednik w rolach Ubu i Ubicy w znakomity sposób wpisuje się w nowatorską formę dramatu a poprzez zastosowanie niezwykle brawurowej formuły przenosi treść tekstu w przestrzeń poważnej i wielowątkowej debaty o polskiej transformacji po roku 1989. KRÓL UBU Jana Klaty jest ostrą diagnozą polskich zmian i narodowych charakterów. To spektakl, który jest lustrem stawianym każdemu z nas. Warto w niego popatrzeć.
Obowiązują bezpłatne zaproszenia, które można odebrać w MDK w Andrychowie, ul. Szewska 7, tel.: (33) 875 31 05 lub 512 442 918

12-13 lipca
Warsztaty, parada, spektakl i koncert

Dzień I: 12 lipca (niedziela)
godz. 15.00 | Miejski Dom Kultury
„Jak zostać Pippi?" – warsztaty cyrkowe, muzyczne oraz teatralne dla dzieci i młodzież
– Warsztaty będą prowadzone przez artystów występujących w spektaklu równolegle w trzech grupach. Zapisy w MDK.
ok. godz. 17.30 | Parada z udziałem uczestników warsztatów – przejście z MDK na Plac Mickiewicza

Dzień II: 13 lipca (poniedziałek) 
godz. 18.00 | namiot cyrkowy – boisko między ul. Starowiejską i ul. Włókniarzy (obok targowiska) 
Spektakl „Pippi Pończoszanka” wg Astrid Lindgren i koncert zespołu Bura Kura
„Pippi Pończoszanka” w gronie piratów-akrobatów przemierza całą Polskę. Do kolejnych miejscowości przyjeżdża namiot cyrkowy, w którym spotkamy rudą dziewczynkę z ogromną fantazją i mnóstwem pomysłów. Pippi nie siedzi prosto przy stole, śpi z nogami na poduszce i nie lubi, jak każe jej się coś robić. Jest samodzielna, odważna i silna, ale bardzo tęskni za swoimi rodzicami. Twórcy cyrkowo-muzycznego przedstawienia podejmują temat miejsca dziecka w społeczeństwie, upominają się o jego prawo do indywidualności i o możliwość decydowania o sobie. Jednocześnie chcą przypomnieć dorosłym, jak ważną rolę pełnią oni w procesie kształtowania tożsamości swoich dzieci.
Obowiązują bezpłatne zaproszenia, które można odebrać w MDK w Andrychowie, ul. Szewska 7, tel.: (33) 875 31 05 lub 512 442 918.

Projekt artystyczny organizowany już po raz trzeci przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie oraz Teatr Pinokio w Łodzi w ramach programu „Lato w teatrze”, finansowanego z budżetu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Działania skierowane są do dzieci i młodzieży oraz ich rodziców i opiekunów.

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content