Przejdź do treści
Reklama
Reklama

Teatr Edukacji i Profilaktyki w SP nr 5 w Andrychowie

Kultura, 18 lutego 2020 11:05

14 lutego 2020 r. na zaproszenie Miejskiej Biblioteki Publicznej, w Szkole Podstawowej nr 5 w Andrychowie pojawił się Teatr Edukacji i Profilaktyki MASKA z Krakowa.

Podziel się

Najmłodsze dzieci z wychowawcami klas miały przyjemność obejrzeć bajkę pt. „Prastara Książnica – skarb i tajemnica”. Ta baśniowa opowieść uczy jak wiele pożytku płynie z czytania książek, promuje czytelnictwo oraz świadome korzystanie z Internetu. Daje również odpowiedzi na pytania, czy biblioteki pustoszeją, a książki i papierowe encyklopedie nie są już potrzebne?
W trakcie spektaklu aktorzy posiłkowali się pomocą widzów, sprawiając, że dzieci były jeszcze bardziej zaangażowane w przedstawienie.

Kolejny spektakl adresowany był do uczniów klas piątych i szóstych. Aktorzy przedstawili sztukę pt. „Zaplątany w sieci”, poruszającą problem uzależnienia od Internetu i nośników informacji. Uzależnienie to, stanowi poważny problem XXI wieku. Dzieci i młodzież nie wyobrażają sobie już dnia bez smartfonu, tabletu czy komputera. Technika idzie do przodu, nie wyeliminujemy urządzeń elektronicznych z naszego życia. Teatr Maska tworząc ten pełen humoru spektakl edukacyjny, uczy jak mądrze z nich korzystać, a jednocześnie nie zatracić się w wirtualnym świecie. Profesjonalna gra aktorska, kostiumy i poruszana tematyka sprawiają, że przedstawienia Teatru Maska są godne polecenia. Spotkanie zorganizowały Kazimiera Byrska i Barbara Kryta .

Materiał nadesłany przez MBP w Andrychowie

Podziel się
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama