Przejdź do treści

Targi Książki w Krakowie okiem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Andrychowie

Kultura, 31 października 2023 10:21

Mottem 26. Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie był cytat wiersza Urodziny autorstwa Wisławy Szymborskiej: Tyle naraz świata ze wszystkich stron świata. W wydarzeniu wzięła udział delegacja z MBP w Andrychowie, która z entuzjazmem zwiedzała stoiska i wnikliwie sprawdzała co w czytelniczym świecie piszczy.

Blisko 500 wystawców, ponad 800 autorów, 52 000 odwiedzających w tym 700 akredytowanych dziennikarzy i twórców treści internetowych – takie statystyki podaje oficjalna strona Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie jako całokształt wydarzenia. Bibliotekarzy takie wyniki bardzo cieszą-to znak, że czytelnictwo w Polsce stale się rozwija.

Spacerując pomiędzy stoiskami, każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Kryminały, komiksy, literatura piękna, religijna, naukowa, dla dzieci i młodzieży, young adult, fantastyka, gry planszowe i wiele więcej. A także spotkania z autorami, wydawcami i pozytywna energia. Tak w skrócie wyglądał program targów. Wydawnictwa kusiły zwiedzających barwnymi stanowiskami, świetną atmosferą i ofertami książkowymi. Udało się nam porozmawiać z jedną z przedstawicielek Wydawnictwa NieZwykłe, która zapraszała wszystkich czytelników do odwiedzin.

To właśnie możliwość bezpośredniego kontaktu oraz rozmowy z wydawcami i autorami zachęcała każdego do pojawienia się na Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie. Dzięki rozmowie z księgarnią internetową Tania Książka dowiedzieliśmy się, które pozycje najczęściej są kupowane oraz jakie emocje panują wśród sprzedających.

Autorzy mieli szansę wypromować własne nowości. Z uśmiechem na twarzy opowiadali o własnoręcznie napisanych książkach. Pisarka Karolina Rodek-Wójcik, również udzieliła nam wypowiedzi.

To był magiczny dzień, który pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Andrychowie zdecydowanie zapamiętają na długo.

a_p Fot. Aleksandra Polak

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content