Przejdź do treści

Targi edukacyjne przed nami

Informacje, 16 marca 2016 11:02

​Z bogatą ofertą edukacyjną szkół ponadgimnazjalnych, uczelni wyższych, ośrodków dokształcania zawodowego, psychologiczno-pedagogicznych, specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych, powiatowego urzędu pracy oraz hufców pracy będą mogli zapoznać się gimnazjaliści, którzy wezmą udział w XII Targach Edukacyjno-Wydawniczo-Informacyjnych.

Podziel się

Gospodarzem targów zorganizowanych przez Zarząd Powiatu w Wadowicach jest tym razem Zespół Szkół CKU im. św. Jana Pawła II w Radoczy. XII Targi Edukacyjno-Wydawniczo-Informacyjne odbędą się w najbliższy piątek (18.03) w godzinach 8:00 – 16:00. O godzinie 10:00 rozpocznie się natomiast uroczyste otwarcie.

Gospodarze bardzo rzetelnie i profesjonalnie zaangażowali się w przygotowania tego wydarzenia. Uczniowie Technikum Cyfrowych Procesów Graficznych zaprojektowali i wykonali dodatek specjalny gazetki szkolnej „Obiektyw”, „geodeci” przygotowali plany sal lekcyjnych, „logistycy” będą czuwać nad dobrą organizacją pracy w czasie targów, z kolei młodzież z klas gastronomicznych zapewni zaplecze żywieniowe.

– Idąc z duchem czasu podczas targów zaprezentujemy nowoczesne, multimedialne rozwiązania wspomagające procesy edukacyjne, środki i pomoce dydaktyczne nowej generacji. Promowany będzie również zdrowy styl życia i aktywność fizyczna wśród młodzieży – informują organizatorzy.

Targi Edukacyjno-Wydawniczo-Informacyjne adresowane są do młodych ludzi, którzy szukają najlepszej drogi kształcenia i są jedną z największych tego typu imprez w powiecie. Od lat cieszą się dużym zainteresowaniem zwiedzających. Dzięki zebranym informacjom młodzi ludzie mogą dowiedzieć się jak zaplanować swoją ścieżkę kariery zawodowej, jak się usamodzielnić, mogą także porozmawiać z przedstawicielami szkół i placówek. Takie spotkania umożliwiają bezpośredni kontakt oraz wymianę informacji. 

Dzięki nim uczniowie mają możliwość porównania ofert edukacyjnych i wybrania tej najodpowiedniejszej. Pomogą im w tym foldery, ulotki czy broszury, które w domowym zaciszu  pozwolą podjąć właściwe decyzje. Pomocą służyć im będą także doradcy zawodowi. Uczniowie będą mieli również możliwość zapoznania się z zasadami rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych.

źródło: powiat.wadowice.pl

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content