Przejdź do treści

Targ przy Batorego zostaje

Informacje, 16 sierpnia 2022 09:52

Dziś  – 16 sierpnia – sprzedający na targu przy ul. Batorego dowiedzieli się, że zostają w tym samym miejscu. Jeszcze w piątek, z powodu planowanego remontu ulicy wiedzieli, że muszą się przenieść na targowisko przy ul. Przemysłowej. Nie byli z tego powodu zadowoleni.

Dziś na Batorego wkroczyli drogowcy i zamknęli ruch na tej ulicy. Nie da się już w nią wjechać od strony ul. Krakowskiej, za wyjątkiem „pojazdów budowy, służb miejskich i dojazdu do posesji na odcinku robót.”

Rano sprzedający na tym placu dowiedzieli się od zarządcy targowiska, że zostają w tym samym miejscu, ale są pewne warunki. W dni handlowe, czyli we wtorki i w piątki muszą zainstalować swoje stoiska i stragany jeszcze przed szóstą, wjeżdżając tam od Krakowskiej lub Przemysłowej. Po zakończeniu handlu będą mogli opuścić plac, ale tylko w kierunku ronda na Przemysłowej (kierunek na Wieprz). Natomiast klienci, będą mogli zostawiać swoje samochody po drugiej stronie ul. Krakowskiej przy centrum handlowym.

Taka sytuacja ma trwać miesiąc – do 20 września, jak utrzymuje wykonawca remontu. Potem wszystko wróci do poprzedniego stanu. n

Podziel się
Skip to content