Przejdź do treści
Reklama
Reklama

Talenty poszukiwane! Ostatnie dni na zapisy !

Kultura, 19 maja 2020 18:01

W czasach pandemii koronawirusa nie można organizować konkursów stacjonarnie. W Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie powstał więc pomysł, by przeprowadzić je… on-line. Przed nami aż trzy różne propozycje – V Konkurs wokalny „ŚPIEWANKA”, XIII Gminny Konkurs Recytatorski „SZELKI – humor w literaturze” oraz Przegląd Zespołów Rockowych „Andrychów 2020” – w nowej formie! Serdecznie zapraszamy – zgłoszenia już są przyjmowane!

Regulaminy oraz formularze do pobrania: www.kultura.andrychow.eu/pikon

Nowa formuła konkursów oznacza, że uczestnicy nie będą prezentowali się na scenie, jak dotychczas, a będą proszeni o zarejestrowanie swojej prezentacji poprzez zapis obrazu i dźwięku kamerą cyfrową (np. smartfonem) i kolejno przesłanie drogą elektroniczną linku do nagranej prezentacji (filmu). W przypadku Przeglądu Zespołów Rockowych natomiast – warunkiem uczestnictwa będzie dostarczenie płyty CD zawierającej autorską muzyką demo do dedykowanej skrzynki pocztowej znajdującej się przy wejściu głównym do każdej z placówek CKiW w Andrychowie.

KONKURS WOKALNY „ŚPIEWANKA” – V edycja tego Konkursu odbędzie się w wersji on-line!
To konkurs, którego głównymi celami są: wyłonienie talentów wokalnych wśród dzieci i młodzieży, stworzenie uczestnikom możliwości rozwoju i promocji, a także rozbudzanie potrzeb kulturalnych i ich zaspokajanie przy zastosowaniu nowych form (on-line) przeprowadzania konkursów w czasie trwania stanu epidemii w kraju.

Dla kogo? Konkurs adresowany jest do uczniów klas I-VIII szkół podstawowych z Gminy Andrychów. Uczestnicy Konkursu oceniani będą przez Jury w trzech kategoriach wiekowych: I kategoria – uczniowie klas I-III, II kategoria – uczniowie klas IV-VI, III kategoria – uczniowie klas VII-VIII.

Zgłoszenia przyjmowane są do 21 maja 2020 r.

Ocena prezentacji odbędzie się 28 maja 2020 r. Jury przyzna nagrody i wyróżnienia dla najlepszych wokalistów w każdej kategorii wiekowej.

XIII Gminny Konkurs Recytatorski „SZELKI – HUMOR W LITERATURZE” on-line!
Celami Konkursu są, m. in.: promowanie kultury żywego słowa wśród dzieci i młodzieży, popularyzacja humorystycznej twórczości poetyckiej oraz inspirowanie młodego pokolenia do aktywnego uczestnictwa w kulturze oraz artystyczna konfrontacja młodych recytatorów metodą on-line.

Dla kogo? Konkurs skierowany jest do uczniów klas I-VIII szkół podstawowych z Gminy Andrychów. Uczestnicy Konkursu oceniani będą przez Jury w trzech grupach wiekowych: I grupa – uczniowie klas I-III, II grupa – uczniowie klas IV-VI, III grupa – uczniowie klas VII-VIII.

Zgłoszenia przyjmowane są do 9 czerwca 2020 r.

Ocena prezentacji odbędzie się 16 czerwca 2020 r.

Jury przyzna nagrody i wyróżnienia dla najlepszych recytatorów w każdej grupie wiekowej.

PRZEGLĄD ZESPOŁÓW ROCKOWYCH „Andrychów 2020” w wersji on-line!
Celem Przeglądu jest aktywizacja muzyczna młodzieży i dorosłych, popularyzacja muzyki rockowej w środowisku lokalnym, stworzenie możliwości prezentacji autorskiej twórczości muzycznej lokalnych zespołów rockowych, m. in.: na stronie internetowej Organizatora Konkursu www.kultura.andrychow.eu oraz na antenie Radia Andrychów.

Masz rockowe serce, a może rockową duszę? Tworzysz własną muzykę? Pokaż nam to!

Zgłoszenia przyjmowane są do 31 maja 2020 r.

Laureatów Przeglądu poznamy w czerwcu 2020 r.!

Organizator Konkursów i Przeglądu: Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie. Patroni medialni: Radio Andrychów oraz Nowiny Andrychowskie.

Materiał nadesłany przez CKiW w Andrychowie

Podziel się
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Skip to content