Przejdź do treści

Talenty 2023

Kultura, 09 marca 2023 17:51

Dziś odbyły się eliminacje gminne Festiwalu Artystycznego „Talenty 2023” w kategorii wokal, muzyka i sztuki plastyczne. Miło nam poinformować, iż kilkunastu uczestników z gminy Andrychów zakwalifikowało się do II etapu. Uczestnicy w kategorii: teatr, recytacja, taniec, sztuki wizualne, literatura przechodzą bezpośrednio do etapu powiatowego.

W kategorii sztuki plastyczne zostaną przeprowadzone eliminacje w najbliższych dniach, wyniki zostaną przedstawione na stronie wck.wadowice.pl.

„Talent 2023” czeka na Ciebie!

Festiwal Artystyczny „Talenty 2023” to gratka dla miłośników wielu dziedzin artystycznych. Wśród dzieci, młodzieży a także dorosłych poszukujemy niezwykłych osobowości, utalentowanych tancerzy, malarzy, pisarzy, wokalistów, muzyków, aktorów czy recytatorów. Nagroda „Talent”, ale także możliwość wygrania udziału w profesjonalnych warsztatach czeka na najlepszych!

Udział w Festiwalu ma charakter dwustopniowy, zgłoszenia do I etapu przeprowadzają miejskie i gminne ośrodki kultury. Wadowicki Centrum Kultury prowadzi eliminacje na I etapie dla uczniów szkół podstawowych z Gminy Wadowice oraz Gminy Andrychów, dla uczniów ze szkół średnich oraz osób dorosłych z całego powiat.

Jak czytamy na stronie organizatora: Przed nami wiele godzin prezentacji artystycznych, emocji, wrażeń, pracy i przygotowań. Wszystko w wielkim celu, aby wśród dzieci, młodzieży i dorosłych wyłonić artystyczne perełki gminy, a dalej powiatu wadowickiego.

Od tego roku wprowadzono kilka zmian! Pierwszą z nich jest obowiązkowa akredytacja na etapie powiatowym, w wysokości 15 zł od uczestnika, płatna po przesłaniu formularza.

Kolejne to nagroda publiczności, która przyznawana będzie poprzez głosowanie/lajkowanie na wybraną prezentację w danej kategorii, zamieszczoną na profilu Facebook Wadowickiego Centrum Kultury.

Kolejną nagrodą, którą będzie można zdobyć, oprócz oczywiście najważniejszego Talentu 2023, jest Grand Prix w kategoriach niescenicznych i osobno w kategoriach scenicznych – będzie to voucher na warsztaty.

Wszystkim uczestnikom życzymy powodzenia w kolejnym etapie!

Więcej informacji na stronie Wadowickiego Centrum Kultury


Oprac. p Źródło: WCK Wadowice

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content