Przejdź do treści

Tak pięknie i patriotycznie było w inwałdzkiej szkole

Informacje, 19 września 2023 09:33

Na prośbę Dyrekcji ZSS w Inwałdzie publikujemy treść i materiały wideo z uroczystości.

W sobotę 16 września 2023 roku w Zespole Szkół Samorządowych w Inwałdzie odbyła się uroczystość otwarcia i poświęcenia Skweru Pamięci Narodowej. W wydarzeniu wzięli udział nauczyciele i uczniowie szkoły, rodzice oraz zaproszeni goście.

Oficjalną część uroczystości poprowadził Dyrektor ZSS w Inwałdzie Michał Kołodziejczyk. Podczas swojego przemówienia przedstawił on refleksje na temat roli patriotyzmu we współczesnym świecie oraz zaprezentował sylwetki upamiętnionych w obrębie skweru mieszkańców Inwałdu, którzy walcząc za ojczyznę, niejednokrotnie zapłacili najwyższą cenę w obronie swoich ideałów. Kolejnym punktem programu było uroczyste otwarcie i poświęcenie tego niezwykłego miejsca pamięci. Następnie uczniowie oraz absolwenci inwałdzkiej placówki zaprezentowali znakomity oraz bardzo wzruszający program artystyczny, w którym w niezmiernie podniosły i emocjonalny sposób opowiedzieli o trudnych latach wojny i okupacji.

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z materiałem audiowizualnym nagranym podczas tego niecodziennego oraz ważnego wydarzenia.

Wystąpienie Marka Polaka, posła na Sejm RP
Wystąpienie Rafała Stuglika, Radnego Województwa Małopolskiego
Wystąpienie Tomasza Żaka, Burmistrza Andrychowa
Wystąpienie Edyty Sitarz
Wystąpienie Jana Obozy

Materiał nadesłany przez ZSS w Inwałdzie Fot. Anna Piotrowska/ Nowiny Andrychowskie

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content