Przejdź do treści
Reklama
Reklama

Tak głosowali nasi posłowie w sprawie „zwierzęcej” ustawy

Informacje, 18 września 2020 12:28

W nocy z 17 na 18 września Sejm RP głosował projekt Ustawy o Ochronie Zwierząt. Po burzliwych obradach został on przyjęty i trafi pod obrady Senatu. A jak głosowali posłowie z „naszego” okręgu nr 12?

Andrychowski poseł Marek Polak zgodnie z wytycznymi kierownictwa Prawa i Sprawiedliwości był za. Identycznie głosowali wadowiccy parlamentarzyści Klubu PiS – Ewa Filipiak i Filip Kaczyński oraz pozostali członkowie tego ugrupowania z okręgu nr 12 tj. Rafał Bochenek, Krzysztof Kozik oraz Władysław Kurowski. Zgodnie z linią opozycji z Koalicji Obywatelskiej za ustawą zagłosowali Dorota Niedziela i Marek Sowa.

Najważniejsze zapisy ustawy dotyczą zakazu hodowli zwierząt na futra oraz ograniczenia uboju rytualnego. Nie wolno będzie stosować kolczatek, a także na stałe trzymać na uwięzi czworonogów. Znowelizowane przepisy przewidują, że zwierzę nie może być trzymane w ten sposób (np. na łańcuchu) dłużej niż 12 godzin w ciągu doby. W przypadku tymczasowego trzymania na uwięzi, długość łańcucha musi wynosić minimum 6 metrów i zapewniać zwierzęciu korzystanie z co najmniej 20 m kwadratowych powierzchni. Ma też powstać Rada ds. Zwierząt działająca przy ministrze spraw wewnętrznych i administracji.

jd Fot. Sejm RP

Podziel się
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Skip to content