Przejdź do treści

Tak działa dworcowa poczekalnia

Informacje, 10 lipca 2023 11:54

Skontaktowała się z nami czytelniczka, która narzeka, że nieczynna jest poczekalnia przy dworcu autobusowym. Postanowiliśmy to zatem wyjaśnić...

Czytelniczka napisała: – Dlaczego poczekalnia zawsze jest zamknięta? Miała służyć podróżnym. Czy słońce czy deszcz, zamknięta na cztery spusty. Jej budowa, a potem remont kosztowało przecież sporo pieniędzy, a teraz stoi bezużyteczna . Ten lokal jest już dawno spisany na straty, tam nic nie przetrwa dłużej, lokalizacja to strzał w cztery litery… Łącznie z tą poczekalnią i zamkniętą najczęściej toaletą pilnowaną, z tym że albo jest albo jej nie ma.

Postanowiliśmy to sprawdzić. Jeden z członków redakcji udał się na miejsce w godzinach południowych, a drugi popołudniowych. I okazało się, że raz poczekalnia była otwarta, a raz nie. Zadzwoniliśmy zatem do Zespołu Obsługi Mienia Komunalnego, który administruje obiektem. Okazuje się, że poczekalnia jest zamknięta w soboty i niedziele, natomiast można z niej korzystać od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 17.00.

jd Fot. Archiwum „Nowin Andrychowskich”

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content