Przejdź do treści
Reklama

Tajemnicze skrytki w Andrychowie i Wadowicach

Informacje, 27 lipca 2022 14:34

W ubiegłym tygodniu w Andrychowie oraz w Wadowicach odbyły się spotkania pracowników biura LGD „Wadoviana”, przedstawicieli Sherlock Wadowice oraz osób zainteresowanych tematem geocachingu w ramach projektu współpracy pn. „GEOTROP-Geograficzne Elementy oraz Turystyczne Regiony Odkrywamy (z) Pasją”. Dotyczyły one ostatecznej wizji ścieżek miejskich w Wadowicach i Andrychowie, na które składa się 10 skrytek, nawiązujących do najciekawszych miejsc w miastach.

Miejskie ścieżki w Wadowicach i Andrychowie

Nieoficjalnie można już zacząć zabawę i rozpocząć poszukiwanie skrytek, ponieważ są one widoczne w systemie opencaching.

Oficjalne otwarcie i promowanie ścieżek odbędzie się 13 sierpnia 2022 r. w Wadowicach – podczas „Muzycznych Wadowic” na MKS Skawa oraz 18 września 2022 r. w Andrychowie – podczas „Biegu po Serce Zbója spod Złotej Górki” na Placu Mickiewicza.

Na te dni przygotowane zostały ciekawe atrakcje, takie jak: gra miejska, strefa gier i łamigłówek. Dodatkowo podczas imprez będzie można zdobyć woodcoiny, które zostały specjalnie przygotowane dla tego projektu.

Ponadto podczas tych wydarzeń zostaną uruchomione w aplikacji opencaching dodatkowe ścieżki leśne ze skrytkami pn. „Szlakiem (nie)znanych Wadowiczan” na trasie Jaroszowicka Góra – Leskowiec oraz „Szlakiem (nie)znanych Andrychowian” na trasie „Pańska Góra-Leskowiec”.

Myślicie, że to koniec? Oczywiście, że nie! Powstanie jeszcze 3 trasa, która będzie miała na celu przedstawienie największych perełek sakralnych. Ta ścieżka zostanie utworzona przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Wadoviana” wraz z LGD „Dolina Soły” oraz LGD „Kraina Łęgów Odrzańskich” i będzie prowadziła od Małopolski aż po Dolny Śląsk (Wadowice, Barwałd Dolny, Inwałd, Rzyki, Kęty, Jawiszowice, Grojec, Nidek, Poręba Wielka, Lubiąż, Głębowice, Ścinawa, Malczyce oraz Prochowice).

Źródło: LGD „Wadoviana”

Podziel się
Skip to content