Przejdź do treści

Tablety dla uczniów

Informacje, 21 maja 2020 18:01

Sto tabletów dla uczniów andrychowskich podstawówek odebrali dziś dyrektorzy szkół z rąk burmistrza Tomasza Żaka. Posłużą do zdalnych lekcji, jakie teraz odbywają się w czasach ogólnej kwarantanny.

Na początku epidemii, gdy szkoły zaczęły zdalne nauczanie Ministerstwo Cyfryzacji uruchomiło specjalne fundusze, które pochodzą z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa ZDALNA SZKOŁA. Gmina Andrychów wystąpiła o tę dotację na początku kwietnia, a można było się starać o wsparcie do stu tysięcy. 13 kwietnia pisaliśmy, że Andrychów dostał maksymalną kwotę dofinansowania. Natychmiast przystąpiono do procedur zakupu i złożono zapytania ofertowe u dostarczycieli takiego sprzętu. Stało się tak, ponieważ procedury zakupu tego sprzętu zostały uproszczone – nie trzeba było robić czasochłonnych przetargów, ale wybrać dostawcę z wolnej ręki, choć po złożeniu u wielu z nich zapytań ofertowych, aby wybrać najkorzystniejszą.

Gmina zakupiła więc sto tabletów i cztery laptopy. Dziś dotarły do ratusza i natychmiast przekazano je dyrektorom szkół. Teraz to oni rozdysponują sprzęt wśród uczniów, którzy nie mieli możliwości uczestnictwa w zdalnych lekcjach.

I tak do SP Nr 2 i SP Nr 4 trafiło po 15 tabletów i po jednym laptopie; z kolei SP Nr 3 dostała 2 tablety, a SP Nr 5 – 5 tabletów. Do ZSS w Inwałdzie, Roczynach i Sułkowicach-Łęgu trafiło po 10 tabletów, a do tego Roczyny i Sułkowice wzbogaciły się każda o jeden laptop. Szkołom w Targanicach, Rzykach i Sułkowicach-Bolęcinie przydzielono po 8 tabletów. Do Zagórnika trafi 5 tabletów, a do Brzezinki 4.

Jak powiedział nam Andrzej Szafrański, dyrektor GZO, jedynym kryterium przy podziale sprzętu była liczebność uczniów. Z kolei burmistrz Tomasz Żak poinformował dyrektorów, którzy odbierali sprzęt, że gmina wystąpiła o kolejne fundusze na sprzęt elektroniczny dla szkół i ich uczniów. n

Podziel się
Skip to content