Przejdź do treści

Ta szkoła to jedna z naszych perełek

Informacje, 29 sierpnia 2023 10:22

Dzięki pracy dyrekcji i nauczycieli a także dzięki ogromnym środkom rządowym i unijnym pozyskanym przez samorząd powiatowy w ciągu ostatnich lat, CKZiU w Andrychowie przeszło ogromną przemianę. Ta metamorfoza będzie jeszcze większa! Na kilka dni przed inauguracją roku szkolnego 2023/2024 Filip Kaczyński - Poseł na Sejm RP oraz władze powiatowe odwiedzili z roboczą wizytą Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Andrychowie.

W ”Kotarbinie” goście poznali m.in. więcej szczegółów dotyczących Branżowego Centrum Umiejętności, które powstanie przy placówce dzięki wspólnemu wysiłkowi posła F. Kaczyńskiego, samorządowców powiatowych, Biura Projektów Edukacyjnych starostwa oraz kadry szkoły. Jednocześnie mogli przekonać się, jak zmienia się szkoła, jakim sprzętem dysponuje i co potrafią jej uczniowie.

– Dobra passa „Kotarbina” wydaje się nie mieć końca. Na utworzenie BCU otrzymaliśmy od rządu 12 mln zł. Jeśli do tej kwoty dołożyć środki własne powiatu oraz te zewnętrzne, które powiat pozyskał do Waszej placówki w ostatnich latach, wyjdzie suma około 22 mln zł! Naprawdę, mamy się z czego cieszyć. I nie chodzi mi o zmiany w wyglądzie i wyposażeniu szkoły, chociaż i tu metamorfoza jest potężna. Najważniejsze jednak, że wszystko, co wspólnie robimy, procentuje w postaci rozwoju umiejętności i zawodowych kompetencji uczniów. Jestem przekonana, że BCU będzie kolejnym „strzałem w dziesiątkę” – mówiła podczas spotkania wicestarosta Beata Smolec. Razem z nią do CKZiU przyjechali: przewodnicząca Rady Powiatu Zofia Kaczyńska, wiceprzewodniczący Rady Adam Kubik, starosta Eugeniusz Kurdas, radny Franciszek Penkala oraz koordynator Biura Projektów Edukacyjnych Anna Szewczyk.

Dodajmy, że po wizycie w „Kotarbinie” samorządowcy przyjrzeli się, jak przebiegają prace na innej ważnej inwestycji powiatowej w Andrychowie a mianowicie modernizacji ulicy Lenartowicza.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Wadowicach

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content