Przejdź do treści

Szybki PIT 2016. Można złożyć także w andrychowskim urzędzie

Informacje, 12 kwietnia 2016 09:10

Urząd Skarbowy w Wadowicach zachęca do skorzystania z akcji Szybki PIT. Podobnie jak w latach poprzednich, tak i w tym roku rozliczenie podatkowe będzie można złożyć w Urzędzie Miejskim w Andrychowie (5, 12, 19 kwietnia w godz. 9.00-14.00).

Podziel się

Szybki PIT to kampania informacyjna Ministerstwa Finansów, która wspiera podatników przy rozliczeniu rocznego zeznania podatkowego (PIT). Akcja odbywa się po raz ósmy i obejmuje swoim zasięgiem całą Polskę. Rozpoczęła się 19 lutego, a zakończy dwa tygodnie po zamknięciu okresu rozliczeniowego, który w tym roku upływa 2 maja.

W ramach kampanii Szybki PIT przygotowano wiele narzędzi, które pomogą podatnikom w rozliczeniu się z Urzędem Skarbowym. Celem kampanii jest promocja elektronicznych kanałów komunikacji z administracją skarbową, która powinna ułatwić rozliczanie podatnikom i szybką obsługę dokumentów urzędnikom. Podczas ubiegłorocznej akcji Szybki PIT na 152 tys. dokumentów złożonych w Urzędzie Skarbowym w Wadowicach, aż 116 tys. zostało złożone przez Internet (ponad 76%). Obecnie na 112 tys. złożonych dokumentów, aż 100 tys. jest w formie elektronicznej (czyli 89%). Apelujemy do podatników, aby dokonywali rozliczeń przez Internet. Zeznanie podatkowe dotrze wówczas szybciej do urzędu i szybciej możemy spodziewać się zwrotu nadpłaty – stwierdza Naczelnik Urzędu Skarbowego w Wadowicach Adam Kosek. W związku z tym Urząd przygotował szereg rozwiązań, które mają na celu pomoc w najbardziej szybkim i sprawnym rozliczeniu i złożeniu zeznania podatkowego za poprzedni rok.

Szybki PIT w swojej nazwie nawiązuje do faktu, że składając PIT przez Internet, można zrobić to naprawdę szybko. Dodatkowo jest to proste i bezpieczne, a jednocześnie oszczędza czas i pieniądze. Nie trzeba przy tym drukować formularza, wypełniać go odręcznie czy kupować znaczka pocztowego – Naczelnik Urzędu Skarbowego w Wadowicach Adam Kosek. 
W ramach tegorocznej akcji Urząd Skarbowy w Wadowicach przygotował dla podatników wiele udogodnień oraz narzędzi ułatwiających rozliczenia: 

• Na sali obsługi Urzędu Skarbowego przygotowane zostało stanowisko do wspomaganego wysyłania PIT przez Internet. Zainteresowani powinni przygotować dokumenty otrzymane przez płatnika oraz dowód osobisty. Osoby, które chciałyby skorzystać z ulg i odliczeń powinny przygotować dokumenty potwierdzające prawo do ulgi (plus dokument potwierdzający tożsamość);

• Zorganizowane zostały punkty pomocy podatnikom poza siedzibą Urzędu. W tym roku zeznania (głównie w formie elektronicznej) przyjmowane będą w Urzędzie Miasta w Andrychowie (5, 12, 19 kwietnia w godz. 9.00-14.00) oraz w Urzędzie Miasta w Kalwarii Zebrzydowskiej (23 marca oraz 6 kwietnia w godz. 9.00-14.00). Istniej możliwość pomocy w rozliczeniu PIT i wysłaniu go przez Internet, ale należy przynieść wszystkie dokumenty potrzebne do rozliczenia (plus dokument potwierdzający tożsamość)

• 16 kwietnia we urzędzie skarbowym zostanie zorganizowany dzień otwarty, podczas którego pracownicy urzędu będą pomagać przy składaniu zeznań; odbędzie się również szkolenie z zakresu wysyłania PIT przez Internet oraz w zakresie Loterii Paragonowej (godz. 10.00)

• We współpracy z Wadowickim Centrum Kultury, w dniach 10, 14 oraz 17 kwietnia o godz. 16.00 w WCK odbędą się otwarte szkolenia w zakresie elektronicznej formy komunikacji a administracją podatkową (w szczególności składania zeznań przez Internet) oraz Loterii Paragonowej. Szkolenie obejmować będzie tematykę Portalu Podatkowego, aplikacji e-Deklaracje oraz usługi PFR (wstępne wypełnianie zeznań przez administrację);

• Uruchomiona została specjalna infolinia (informacja telefoniczna), pracownicy urzędu odpowiadająca pytania związane z rozliczeniami podatkowymi. Numer telefonu 33 872 3981 (czynna w godz. 7.15-15.15);

• W ostatnie dni akcji, gdy jak co roku panuje wzmożony ruch w urzędach, Urząd Skarbowy w Wadowicach będzie otwarty dłużej, 28, 29 kwietnia oraz 2 maja godziny otwarcia zostają wydłużone do godz. 18.00. Natomiast 2 maja do godz. 23.59 będzie istniała możliwość wrzucenia zeznania do specjalnie przygotowanej skrzynki.

• na potrzeby akcji przygotowano broszury informacyjne, które promują wiedzę na temat rozliczeń czy aktualnych ulg podatkowych – do otrzymania na Sali obsługi urzędu. 

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content