Przejdź do treści
Reklama

Szkoły w antysmogowej edukacji

Informacje, 27 lipca 2022 12:58

Trzy szkoły ponadpodstawowe z powiatu wadowickiego, w tym jedna z Andrychowa, wezmą udział w projekcie „Edukacyjna Sieć Antysmogowa”. To program realizowany przez Państwowy Instytut Badawczy NASK we współpracy z Polskim Alarmem Smogowym.

smog-zadymione-miasto

Szkoły biorące udział w takim projekcie otrzymują mierniki do oznaczania jakości powietrza. Dane pozyskane poprzez te urządzenia trafiają do internetu oraz prezentowane są na wyświetlaczach w szkole. Nauczyciele i uczniowie mogą też prowadzić własne badania. -Najważniejszym celem projektu jest edukacja dzieci i młodziezy, rodziców oraz dostarczenie narzędzi dydaktycznych dla nauczycieli w obszarze ochrony czystości powietrza ze szczególnym uwzględnieniem smogu… – czytamy na stronie internetowej poświęconej programowi. Honorowy patronat nad przedsięwzięciem sprawuje Ministerstwo Cyfryzacji.

A szkołami z naszego regionu, które wezmą udział w projekcie są: Zespół Szkół nr 2 im. Świętej Królowej Jadwigi w Andrychowie, I Liceum Ogólnokształcące im. M. Wadowity w Wadowicach i Zespół Szkół Specjalnych w Wadowicach.

jd Fot. Archiwum „Nowin Andrychowskich”

Podziel się
Skip to content