Przejdź do treści
Reklama
Reklama

Szkoła w Rzykach nagrodzona

Informacje, 17 stycznia 2017 08:29

​Wydawnictwo podręczników szkolnych MAC Edukacja ogłosiło w listopadzie ubiegłego roku ogólnopolski konkurs literacki dla klas I-III szkoły podstawowej.

Podziel się

Założeniem konkursu było wymyślenie przez uczniów, pod kierunkiem nauczyciela, rymowanki nawiązującej do serii publikacji „Owocna Edukacja”. Cykl wydawniczy przeznaczony jest dla dzieci o różnorodnych zainteresowaniach i różnym poziomie gotowości szkolnej. Z kilku takich publikacji korzystają również uczniowie klasy pierwszej ZSS w Rzykach.
    
Wesoła i kreatywna zabawa w rymowanki z hasłem „Owocna edukacja”  okazała się naprawdę owocna dla szkoły w Rzykach. Uczniowie wspólnie, pod kierunkiem swojej wychowawczyni p. Ewy Demczuk, tworzyli zabawne wierszyki, a trzy najciekawsze zostały wysłane i znalazły się wśród najlepszych w Polsce. To właśnie rymowanka młodego rzyczanina  Szymona Siwca zwyciężyła jednogłośnie, pokonując tym samym około tysiąca prac z całej Polski.
 
12 stycznia w ZSS w Rzykach odbyło się uroczyste wręczenie nagrody, którą okazała się tablica interaktywna MAC Technologie MT83 wraz z oprogramowaniem – o wartości prawie 3 tys. zł. Ogromną radość sprawiły również uczniom zwycięskiej klasy nagrody dodatkowe – indywidualne zestawy pomocy dydaktycznych do nauki matematyki (liczydła, liczmany, matematyczne pchełki, linijki 3D) oraz zestawy pomocy do sali lekcyjnej (tablica magnetyczna z liczmanami, waga szalkowa, liczydło).  Na nagrody zasłużyli wszyscy moi koledzy, bo wierszyki układaliśmy wspólnie, w grupach.  Trudno nawet powiedzieć, który z nas jest autorem – mówi Szymon. No i  pomogła też nasza Pani – dodają dzieci. Zwycięska rymowanka zostanie użyta jako hasło reklamujące cykl „Owocna edukacja”. 

Jeśli znudzi cię nauka/Gdy pomocy wszędzie szukasz/Nie pomoże irytacja/Lecz „Owocna edukacja”.

Gratulujemy zwycięzcom! 

(kp)
Podziel się
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Skip to content