Przejdź do treści

Szkolą, by nieść pomoc

Informacje, 16 marca 2023 09:07

W ubiegłą sobotę 11 marca br. w Andrychowie odbył się kurs pierwszej pomocy organizowany przez instruktorów Pomoc Maltańska-Maltańska Służba Medyczna oddział Andrychów. Podczas kursu ratownicy przekazali wiedzę na temat stanów nagłych. Opowiedzieli o przyczynach, objawach oraz postępowania w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia.

Zdobyta wiedza została sprawdzona podczas przygotowanych pozoracji i zadań praktycznych. W szkoleniu brało udział 23 ochotników, którzy już niebawem zasilą szeregi naszego oddziału. Jesteśmy dumni, że tak wiele osób nam zaufało i skorzystało ze zorganizowanych przez nasz oddział zajęć. Liczymy, że zdobyta wiedza i umiejętności zostaną na długo w pamięci naszych nowych wolontariuszy – czytamy na profilu facebook.com/msmandrychow

Przypomnijmy, iż wolontariusze Pomocy Maltańskiej-Maltańskiej Służby Medycznej działają na terenie naszej lokalnej społeczności w Andrychowie od 2019 roku, wpisując się jako jeden z 15 oddziałów ogólnopolskiej Fundacji, która swoimi działaniami sięga również Ukrainy i na Mołdawii. Ponad dwudziestu wolontariuszy poświęca swój wolny czas aby służyć bezinteresownie drugiemu człowiekowi. Ich służba i działania są zawsze odpowiedzią na lokalne potrzeby społeczne, za co mieszkańcy naszej gminy są im niezmiernie wdzięczni!

Kolejne szkolenie zaplanowano na kwiecień. Zapraszamy do wstąpienia w szeregi andrychowskiej MALTY.

Oprac. p Źródło: Pomoc Maltańska-Maltańska Służba Medyczna oddział Andrychów

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content