Przejdź do treści

Sześć ofert na budowę infrastruktury strefy

Informacje, 24 marca 2017 10:47

​13 stycznia władze Andrychowa ogłosiły przetarg na rozbudowę strefy aktywności gospodarczej. Przedmiotem zamówienia było wykonanie w formule „zaprojektuj i wybuduj” dokumentacji projektowej i robót budowlanych dla zadania pn.: „Rozbudowa strefy aktywności gospodarczej w Andrychowie poprzez uzbrojenie nowych terenów inwestycyjnych oraz rozbudowę i przebudowę infrastruktury drogowej w strefie”.

Podziel się

 
Pierwszy przetarg został unieważniony, bo firmy przedstawiły zbyt drogie oferty. Ogłoszono więc kolejny.

23 marca w Urzędzie Miejskim w Andrychowie otwarto koperty, które nadesłały firmy chętne do zrealizowania inwestycji. Nadesłano 6 ofert. Gmina Andrychów chciała przeznaczyć na ten cel 13 milionów złotych. Najkorzystniejsza oferta to oferta firmy Tombet za 12 milionów 738 tysięcy.

Przypomnijmy, że strefa gospodarcza w Andrychowie ma powstać pomiędzy ulicami Przemysłową, Białą Drogą i łącznikiem, od niedawna noszącym nazwę Strefowa. Są to tereny należące do Gminy Andrychów, a strefa będzie częścią Krakowskiego Parku Technologicznego. Będzie tam miejsce dla co najmniej kilku, albo i kilkunastu firm, w których ma powstać ok. 500 miejsc pracy.

Inwestycja będzie współfinansowana ze środków Unii Europejskiej. A w ramach prac budowlanych wykonana zostanie infrastruktura drogowa wokół strefie i w jej wnętrzu, a poza tym teren zostanie uzbrojony w media potrzebne dla przemysłu.

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content