Przejdź do treści

Szalony Sylwester. Antyterroryści interweniowali w Wieprzu

Informacje, 03 stycznia 2017 08:16

​31 grudnia ok. godz. 22.00 dyżurny andrychowskiego komisariatu policji otrzymał zgłoszenie dotyczące interwencji w gminie Wieprz. – Doszło tam do nieporozumień na tle rodzinnym – informuje Elżbieta Goleniowska-Warchał z wadowickiej KPP.

Podziel się

Ma miejscu okazało się, że 36-letni mężczyzna groził nożem członkom rodziny. Mężczyzna widząc przybyłych policjantów, pozamykał okna, drzwi. Groził też funkcjonariuszom, że jeśli wejdą do domu, to popełni samobójstwo. – W budynku przebywała również 22-letnia kobieta, która groziła domownikom użyciem paralizatora – relacjonuje rzecznik policji. 

Ze zgłoszenia wynikało, że mężczyzna może działać pod wpływem środków odurzających. Policjanci wezwali na miejsce negocjatorów, którzy próbowali przekonać mężczyznę, by wyszedł z domu. Gdy kolejne próby zakończyły się fiaskiem, w Wieprzu rozpoczęła działania grupa antyterrorystyczna z Krakowa. Wyspecjalizowana jednostka weszła do pomieszczeń budynku i dokonała zatrzymania mężczyzny i kobiety. – W miejscu zamieszkania policjanci ujawnili i zabezpieczyli środki narkotyczne w postaci marihuany i amfetaminy, nóż i paralizator  – mówi Goleniowska-Warchał. Teraz zatrzymani odpowiedzą za swoje postępowanie.

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content